| babygyrl a întrebat:

Nu stiu cum sa fac. Acum de Pasti vreau sa merg cu niste colegi la un chef ceva si nu ma lasa ai mei. Nici macar de craciun cu colinda cu colegii nu m-au lasat mai ales mama ca daca mi se intampla ceva. Nu stiu ce sa fac sa o conving pe mama sa ma lase. Am 14 ani si ce fiecare data cand mi-au zis sa fac ceva am facut(ma refer la parinti) nu stiu cum sa fac sa ma lase. Invat bine si merg la olimpiada si totusi nu cred ca ma lasa sa merg cu colegii. Ce sa fac sa ii conving sa ma lase?

Răspuns Câştigător
| Green a răspuns:

Ar trebui sa pui piciorul in prag!
Le spui cu prima ocazie ca nu mai esti un copil, ca iti poti purta singura de grija si plus ca nu mergi singura de nebuna pe strazi.
Le arati ca esti responsabila, ca ai note bune, ca ii ajuti, asa ca meriti si tu o recompensa!
Vor intelege si spune-le ca te-ai saturat sa te barfeasca mereu colegii. Vrei si tu sa te distrezi.
Spune-le ca nu te vei schimba, vei ramane aceeasi fata responsabila, vei avea aceleasi note si sper ca vor intelege!
Daca totusi nu, apeleaza la o ruda cu care te intelegi tu mai bine (matusa, bunica etc)
Sper ca te-am ajutat happy