| justinaioana99 a întrebat:

Oameni buni vreau sa stiu parerea voastra la ce varsta e bine sa ai un prieten (iubit)? Unii zic ca de la 12 dar eu nu stiu ce sa zic as vrea mai multe raspunsuri mai ales sa fie sincere. Ok astept raspunsuri. Pa-pa!

11 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Buna.Depinde de fiecare.Nu exista o varsta neaparat, cand te simti pregatita.

| Bianca_3626 a răspuns:

Depinde de cat de pregatit esti si sufleteste si moralhappy

eu zic ca la 12-13 esti deja prea mik ca sa ai un iubit.Mai intai trebuie sa ne vedem de scola nu de baieti/fete.
pai dupa parearea mea cea mai buna varsta pentru a avea un iubite e 15-16 anihappy

pana atunci mai traieste copilariahappy

| Dizzydizz a răspuns:

Bai pentru asta nu e nevoie de anumita varsta
oricum ew zic ca si ftele si baietii ar fi indikt sa aiba 1 prieten/a pe la 15 ani.

| Nimic special a răspuns:

Depinde de persoana, la toata lumea apare "momentul potrivit" pentru un prieten.

| ladylove a răspuns:

Nu cred ca este vreo regula legata de asta. Cel mai bine este sa ai un iubit atunci cand gasesti o persoana de sex opus cu care sa te intelegi bine, si sa va placeti reciproc.

| Sallatiny a răspuns:

La cati ani esti sigur de sentimentele tale.Nu exista o varsta ''medie ''pentru primul iubit.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Pai, cel mai bine este de la 12. Dar nu neg ca nu e bine si de la 11. Var-mea a avut acum 2 ani [la 11 ani] un iubit [mai bine zis prieten]
Depinde si de parinti. Daca ei te lasa de la 11, nu'i nimic de pierdut. Bafta :*

| KellyGreen a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita pentru a avea un prieten cand gasesti persoana potrivita incepi relatia.

| Kaya_1133 a răspuns:

De la 80 de ani

| michyy a răspuns:

Eu primul prieten l-am avut la 12 ani.asa a fost sa fie, acum depinde.nu neaparat la 11, 12 cand simti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si nu am iubit momentul potrivit vine o data cu persoana potrivita