| TheUndertaker a întrebat:

Buna ziua oameni buni, as avea o intrebare proasta dar daca nu intreb nu o sa stiu. Am 13 ani si as vrea sa stiu daca la varsta asta se face sex? Am mai auzit la uni oameni ca la varsta asta s-a inceput viata sexoala, acum vreau sa intreb daca e bine. Acum stiu ca este o intrebare foarte proasta dar ma tot gandesc si eu cred ca nu prea e bine, dar vreau sa stiu de la voi daca e bine. multumesc de intelegre si astept raspunsuri bune si rapid! Buna ziua!

Răspuns Câştigător
| Aiiida a răspuns:

Daca tu iti doresti sa faci sex o poti face fie ca este bine, fie ca nu este...majoritatea persoanelor isi incep viata sexuala cand cred ca sunt pregatite, acum nu se mai ia dupa varstawinking, daca esti bine dezvoldata si "buna la pat"iti poti incepe viata sexuala si la 10 anihee heeca "nu-i o problema""!,. daca tu iti doresti asta si esti bine dezvoltata poti incepe! Eu mi-am inceput viata sexuala la 13 ani, eram ff dezvoltata iar pe cine intrebam ce varsta intelectuala mi-ar da spunea ca 17-18.,deci nu este o problema asta! dar gandese-te inainte sa o faci! ai timp o viata intreaga de sex! gadeste-te ca tu te poti dezvirgina si sa fi ca celelalte "fete", dar ele nu mai pot fi ca tinewinking,! sper ca ai inteles ceea ce vreau sa insinuez, Te pup:*,. Sper ca ti-am fost de ajutorhee hee! bye

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Alta fata de 13 ani care se gandeste la sex... domane
normal ca nu e indicat la varsta asta!
hello ai 13 ani mai ai timp pentru prostii de genu astawinking.
te sfatuiesc sa mai astepti si sa te bucuri de copilarie.
ai timp de sex stai linwinking
sti macar care sunt riscurile, ce se poate intampla si multe alte lucruri? in afara ca poti ramane insarcinata...
parerea mea asteapta macar pana la 16 ani.

| SociallyDepressed a răspuns:

I-ai dat fundă la Fantasy pentru că ţi-a spus exact ce vroiai să auzi.Nu nu e deloc o vârstă bună să-ţi începi viaţa sexuală nici din punct de vedere fizic dar nici din punct de vedere psihic. Ţine-te de şcoală şi lasă sexul!oh go on

| TheUndertaker explică:

Sa stiti ca am fost BAIAT

| maya1030 a răspuns:

Pai...varsta ...corpul unui baiat este pregatit pentru un act sexual la 18 ani iar la fete la 20 de ani.happy

| geografie a răspuns:

Dracula sugea sange de la fetele virgine prin vremea bunici dar acum a murit de foame laughing e cam devreme poti sa o faci dar e pe riscul tau dar mai bine nu o fawinking

| mady_8925 a răspuns:

Nu.Este o varsta mult prea frageda pentru a incepe viata sexuala.
Este adevarat ca fetele din ziua de azi sunt tare nerabdatoare...dar sti cum se zice:,, graba strica treaba''...
O copila de 13 ani nu are corpul pregatit pentru asa ceva.

| FataFaraNume_1841 a răspuns:

Ar fii mai bine sa astepti pentru mai tarziu. Sigur ca poti incepe si de acum. Dar mai tarziu va fi mai sigur si organismul tau va fi mai bine pregatit. De la 15 ani in sus e OK. Asta e parerea mea.