| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci de mult timp am observat un anumit,, femomen" pe Facebook, pe care nu-l inteleg. Stau uneori si ma intreb, de ce atunci cand pui o poza trebuie neaparat sa scrii o mica poezie care in 99% din cazuri, nu e facuta de acea persoana? Adica wtf, care-i faza? Macar de era creata de acea persoana dar no. tongue Nu mai e la moda sa faci o poza cu prietenii la o bere, sa o pui pe Facebook si sa treci la status :,, Cu baietii la bere" (sau nimic) Nu. trebuie sa treci de ex : Cu indiferenta ta m-ai facut tare, acum nu iti convine dar... Incet incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare. SAU! Traieste viata in goana asta nebuna... trece un an de zici ca a trecut o luna!

DE CE? Tare mult as vrea sa stiu raspunsul si parerea voastra legata de chestia asta. Sau mai sunt unele statusuri de la fete,, Pentru mine ai fost totul, acum nu mai esti nimic" Si bineinteles, se poate fara SFANTUL EMOJI? Partea cea mai amuzanta este : chiar daca nu se refera la NIMENI, ea si multe altele pun statusuri de genul asta mai mult din plictiseala. Va rog, daca faceti parte din categoria asta, nu ma injurati laughing, dar sunt si eu curios. Pace! big grin

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Deja pentru acele persoane Facebook-ul face parte din viața lor și țin neapărat să își expună viața acolo ca să primească aprecieri și să se simtă bine. Normal că au prilejul să mai îmbogățească fiecare postare cu citate sau alte rahaturi, deci de ce să nu o facă ca să pară mai interesanți decât sunt?
Părerea mea e că mulți dintre acei oameni sunt stupizi.
E ok să mai postezi anumite statusuri când chiar ai ceva de spus și să fie totuși unul destul de original sau bun dar să nu exagerezi.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toti punem poze si comentarii.
Unii din dorinta de a fii bagati inseama compun poezii sau descrieri inutile, totusi, un om inteligent nu o face!

| peperonies a răspuns:

Probabil poti sa umpli biblioteci cu chestii banale pe care nu le intelegi. de ce posteaza oamenii pe Facebook? exact de ce postezi si tu aici. vor atentie si se duc acolo sa o gaseasca.

| Nemessys a răspuns (pentru peperonies):

Daca tu crezi ca eu am pus intrebarea asta pentru atentie, nu te supara, dar esti tampit...

| GreenVoid a răspuns:

Daaaa e viral deja n ai ce sa i facilaughingLa fete oricum e penal rau cand ele au iubit de nu stiu cat timp si pun statusuri traumatizante de despartiri si iubiri neimplinite si au inima laughing

| Nemessys a răspuns (pentru GreenVoid):

Doamne. deci urasc tipul ala de persoane. Sau fete care pun 14 poze pe zi cu iubitul lor. Se aseaza si ei pe o banca, totul ok si trebuie neaparat sa se treseasca fata sa faca ceva anume? Cum ar fi. POZE! Aceleasi poze. numai ca mici schimbari, gen : in alta se pupa, alta zambesc si tot asa. Acelasi loc, numai ca fete diferite. -_-

| ℛąin a răspuns:

Dacă fața lor nu atrage like-ul, măcar statusul s-o facă.

| Nemessys a răspuns (pentru ℛąin):

Calm boss, ca s-a inventat retrica si ce alte programe mai sunt (doar retrica il stiu ). Crede-ma, cunosc multe persoane care le folosesc numai ca sa-si ascunda anumite parti de pe fata laughing Toata lume in comentarii (mai ales la fete) : Frumoasa; Vai da ce frumoasa esti; Superba; Ahm. ce mai e? A da... Printeasa mea. Si dupa cum am mai zis, se poate fara sfantul emoji? La fiecare final de propozitie sa fie pupici, inimioare, pisici etc, ca de nu? Iar dupa daca le vezi in viata reala... mda, cred ca stii ce urmeaza. Si hai sa-ti dau alt exemplu. Vede un baiat (care este in cautare de gagica), o poza cu o fata pe Facebook, care si ea e cam la fel. Bineinteles, poza cu un animit efect (motivul, ti l-am precizat mai sus). Se cunosc ei, bla bla bla. si vorbesc doar online, dar uite ca se mai ajunge sa se si cobine. De ce? Pai asta nu stiu. Iar dupa vine de la unul dintre ei intrebarea : dar noi cand ne intalnim? Si atunci la intalnire, e punctul culminant rolling on the floor))))))))))))))))))))))))