| Rumi a întrebat:

Ok, e o chestie putin ciudata. In fiecare dimineata cand ma trezesc pe marginea buzelor, in interior, mi se aduna o chestie alba, ca o depunere. E chiar depunere sau e altceva? Ce as putea sa fac sa nu mai apara? Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

E saliva amestecata cu piele moarta(chiar asa se numeste), adica pielea aia se inmoaie in saliva.Nu poti face nimic laughing e firesc.Peste tot avem piele moarta, pe fata, pe corp care trebuie exfoliata.

| Rumi explică (pentru Bondarel99):

Ar ajuta daca mi-as indeparta pielea moarta de pe buze, sau macar daca as incerca?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Rumi):

Ai vazut ca buzele se usuca si arata rau atunci cand pielea de la suprafata devine "moarta"...ia o periuta de dinti ca sa le curati.In interior nu ai ce face, e firesc, crezi ca doar tie ti se intampla?

| Rumi explică (pentru Bondarel99):

Nu, doar ca pana acum nu mi s-a mai intamplat si mi s-a parut putin ciudat happy.