| anonim_4396 a întrebat:

Pentru slabit e mai bine sa faci sauna sau sport?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Sportul evident. Sauna nu slabeste foarme mult, la sauna te duci ca sa topesti celulele de la suprafata corpului, si nu este atat de sanatoasa precum sportul. Cel mai indicat este sa alregi sau sa te plimbi cu bicicleta, cel putin juma de ora la alergat si o ora la bicicleta (exercitiile astea fac parte din cele cardio, adica pentru intretinere si slabit)

23 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Sauna nu slăbeşte, elimini doar apa, prin transpiraţie, însă o pui la loc dacă te hidratezi după aceea.Sauna are alte avantaje-detoxifiere, purificarea pielii, îmbunătăţirea circulaţiei sângelui, relaxare. Poţi să combini o dietă adecvată + sport + saună, fără să exagerezi însă, pentru a avea rezultate îmbucurătoare.

daniela
| daniela a răspuns:

Fara discutii sport

| Marii a răspuns:

Clar, sport. happy

| Zâmbărici a răspuns:

Sport.

Stiu ca sauna este mai comoda dar na ce sa faci...

Sportul te ajuta la mai multe chestii nu numai la slabit.laughing

Desi nu strica si cateodata sauna ca sa te relaxezi.

bye

| LNK a răspuns:

Da, sunt de acord cu Katya.
Sportul e mai bun, dupa parerea mea. Si sanatos, de altfel.
happy

| criss:) a răspuns:

Pai depinde de ce vrei.fiecare au beneficii.am auzit ca sauna si elimina toxinele din organism pe langa ca o sa slagesti. sportul face bine in general la sanatate si dezvoltarea corpului.asa ca, ar fi mai bine sa alegi sportwinking.

| l0rre a răspuns:

Eu as zice tot sport, deoarece slabesti si face si bine organismului.Pe langa o dieta cat de cat, adica sa nu renunti la tot ceea ce iti place, vei avea un corp asa cum iti doresti.

| emy_8408 a răspuns:

Sportul e cel mai bun cu siguranta.

| BicolorBell;x a răspuns:

Sportul
la sauna stai pe loc si transpiri[mai miroase si ingrozitor, crede'ma]

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Sport este mai bine dar si sauna are avantajele ei

| Cleona a răspuns:

Sport! alergari, la vara innot, gimnastica, mai maninci si tu mai putin pana la ora 18. 00, ok pa!

| aLyNuSh a răspuns:

Sport categoric.Pe langa faci si bine organismului.

| madycoco a răspuns:

Sport big grin

| razvan1988 a răspuns:

Sport tongue, dar nu tras de greutati sau abdomene, ci exercitii ce te obliga la miscare continua mai mult timp, cu ar fi ciclismul sau alergatul. Bineinteles pentru a slabi, trebuie sa reduci semnificativ cantiatea de mancare, ca altfel poti alerga cat doresti de mult ca nu se va vedea niciun rezultat, ci doar marirea musculaturii.

| Clauditza a răspuns:

Sport

| dia_2587 a răspuns:

Mai bine faci sport.

| lynysyk a răspuns:

Sportul, indeosebi in aer libere cu mult mai sanatos...

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Sporthappy asa iti tonifici si corpul in timp ce slabesti la sauna... pai sa fiu sincerca n-am incercat dar cred ca ti se lasa si pielea thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as spune sportwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CA sa slabesti trebuie sa faci mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare ma interseaza cum pot da jos grasimea? fac sport i mean alerg si abdomene si flotari insa parca nu merge nu se prea vede si nu am decat o masa sau 2 pe zi

| ioanna_6654 a răspuns:

E bine sa faci sport.Parerea mea. Daca poti sa iti convingi prietenii sa iesiti in fiecare zi sa alergati cam o ora (nici prea repede nici prea incet si cu pauze scurte) ar fi super. Tine cont :nu mai manca foarte multa carne. Daca ti-am fost de ajutor ma bucur, daca nu asta e.PA.