| irinuta1113 a întrebat:

De cate ori pe saptamana este bine sa faci sport? (pentru slabit)

Răspuns Câştigător
| Andreea11989 a răspuns:

Eu am facut xbody, mergeam la sala de 3 ori pe saptamana, fiecare sedinta dura 20 de min, dupa o luna chiar s-a vazut o diferenta mare, recomand oricui care doreste sa slabesca. Eu am facut la Tome, pe la Piata Victoriei, ii gasesti aici: http://www.tome.ro/

6 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Pt slabit e foarte importanta dieta, apoi spotul...si eu ma confrunt cu aceeasi problema.
Ar fi bine sa incepi de cateva ori pe sapt. Ca sa te obisnuiesti. Bafta!

| irinuta1113 explică (pentru alex15ccc):

Dar de cate ori pe saptamana?

| alex15ccc a răspuns (pentru irinuta1113):

De 2-5 ori ar fi bine, depinde de rezistenta corpului tau si intensitatea antrenamentului... Ai putea vorbi cu un nutritionist/ antrenor.
O seara placuta!

| Adiadictie a răspuns:

Cat poti tu. dar nu vei slabi.

| AndreeaDeea2 a răspuns:

In fiecare zi

| Anonimmi a răspuns:

Buna,pei adultii au nevoie de cel putin 150 de minute de activitate fizica de intensitate moderata pe saptamana, in plus fata de activitatile de consolidare a muschilor. Daca activitatile fizice sunt mai crescute in intensitate, 75 de minute pe saptamana sunt suficiente