| anonim_4396 a întrebat:

Pfffffffffoaaai cat urasc cainii de pe strada care umbla aiurea angry azi m-am trezit cu un caine de 1 metru in curte), ce credeti ca trebuia sa ii fac? si ma si facea dezordine angry angry angry angry, "haideti sa lasam cainii, nu ii faceti rau betului animal, saracul nu stie ce face" sa nu mai aud de astea, curand vom fi invadati, ori ii castram ori ii eutanasiem ori ii exportam ori nu stiu ce facem, sunt copii mici care se mai joaca pe afara, vine un caine mai mare si il omoara, ce rezolvam? cainii :& ii urasc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca toata lumea nu le-ar arunca oase si paine expirata nu ne-am face de ras la straini din vina asta.

| violetajustme a răspuns:

Da ce ar fi sa omoram copii ca sa numai aiba cainii ce musca! hai sa fim seriosi si cum se face de a intrat la tine in curte? avea cheie de la poarta? atata timp cat nu cunosti dragostea si caracterul unui animal nu ai niciun drept sa vorbesti in halul asta. cata ura poti avea in tine? se numeste castrare! in cazu in care numai vreti sa se inmulteasca cainii in cartier! nu eutanasiere! oke am inteles sunt prea multi, rezolva treaba suna la o asociatie daca nu fugi cu ei la adapost, suna hindierii etc nu repede sa ii omori! tu daca esti bolnav si parasit pe strazi nu cred ca se gandeste nimeni sa te omoare ci mai degraba te-ar da la un orfelinart. pune-te in locu lor si apoi rezolva problema care te face asa recalcitrant

| RB26DETT a răspuns (pentru violetajustme):

Problema cea mai mare e ca adaposturile sunt din ce in ce mai pline, nimeni nu vrea sa ii adopte, si nu stiu pe unde a putut sa intre in curte thinking dar ii urasc, prea tare tii tu cu acesti maidanezi vai de capul lor, apropo ei nu sunt oameni, si daca moare un caine, nu am vazut alti caini ingropandu-l sau altceva, tu habar nu ai ce inseamna sa fii fugarit(a) de un caine sau mai mult, cum e sa te muste un caine ( turbat) de pe strazi, habar nu ai cum este sa te grabesti ca pierzi autobuzul, trenul etc si un caine de 1 metru in fata ta uitandu-se in continuu la tine, tu poate nu ai probleme cu cainii pentru ca stai la oras. tu daca vezi un caine vagabond pe an

| violetajustme a răspuns (pentru RB26DETT):

Eu vad foarte multi caini, am fost muscata de un pitbull de maini picioare ceafa etc si c u toate astea nu am niciun semn! 3 ani de zile eram speriata de orice caine pe care il vedeam preferam sa ocolesc 1 cartier decat sa o iau pe strada cu cainele, dar iubirea fata de caini ma intarit si numai imi este frica de niciunu.am fost fugaritalaughing am fost muscata. dar mai presus de toate am fost aparatahappy si asta pune punct la tot ce a fost.ii iubesc mult. poate ca nu se ingroapa unii pe altii, dar ei nu se mint, nu se injura, nu se fura cum fac oamenii.

| RB26DETT a răspuns (pentru violetajustme):

Si eu am fost salvat de cainele meu, dar ce vreau eu sa spun este ca urasc cainii vagabonzi, care umbla de aiurea pe strazi.