| jajajaja14 a întrebat:

Pot să slăbesc 10 kg pe parcursul verii mâncând sănătos, făcând abdomene şi genoflexiuni, alergând şi mergând pe bicicletă? Sau e prea scurtă perioada pentru a slăbi aşa de mult?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apoi vei pune 20 kg pe tine, nu asa se slabeste aia nu-i slabire e nebunie, slabire inseamna a manca sanatos, a face sport dar pe toata viata nu pe perioada veri mereu, 95% din cei care slabesc se ingrasa la loc, adopta un stil de viata sanatos adica proteine,grasimi, carbo, ce trebuie evitat
DULCIURI, PATISERIA, FAST FOOD, PAINEA, COFETARIA astea de tot trebuie apoi bagi manci cu limita e imposibil sa nu slabesti, nu fa sport mult si apoi manca dublu uite un expriment, 2 grupuri unul a mancat si a facut sport altul a bagat deficit caloric dar fara sport s-a demonstrat ca cei cu deficit caloric au slabit mult mai mult, al dolea grup cam deloc pentru ca nu erau in deficit calori, nu are importanta ce manci doar sa slabesti putin atat si sa mergi mult pe jos eu ma tineam la 56 de kg anii intregi prin mers pe jos 10-15 km pe zi cand n-am mai mers + multe calorii m-am ingrasat, nu fa ceva plictisitor fa ceva care isi place, abdomenele nu slabesc, genoflexiunile dar cu gantere, cand vine vorba de cardio vb de miscare si o baba pe strada consuma mai multe calori ca tine facand abdomene, nu ai ce arde, daca poti baga tabata e foarte bun sau insanity vrei programul?

| deeeaqq a răspuns:

Da, poţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti.

| CLCQ a răspuns:

Daca faci toate astea, da. Regimul alimentar tine-l sub supraveghere.

| SorinelF86 a răspuns:

Depinde de varsta, greutatea actuala si metabolism. dar trebuie sa mananci sanatos, echilibrat, si cand zici flotari genofelxiuni si alte exercitii aia inseamna in jur de 100 odata si alergat kilometrii, dupa doua saptamani o sa inceapa sa se vada schimbarea

| AGreatMan a răspuns:

Daca faci astea, probabil iti vei dezvolta si musculaturawinking si vei si slabi