| andraionut a întrebat:

Povestea mea e una foarte speciala ca sa zic asa.Acum 2 ani am cunoscut un baiat de care m-am indragostit si cu care am avut o relatie pana acum cateva zile.Eram virgina cand l-am cunoscut, iar dupa 6 luni mam culcat cu el, neam inteles bine in jur de un an si ceva dar apoi au inceput certurile care erau foarte grave au aflat si parintii etc. El imi zicea mie ca sunt posesiva sa nu-l mai controlez atat, dar pe cand incepeam sa ma controlez relatie se strica el nu-mi mai vorbea frumos si ne certam. A inceput sa`mi ceara sa renunt la anumiti prieteni care zicea ca ma influenteaza prost si ca tot ce vreau e sa "ma ****", am renuntat, insa a inceput sa`mi ceara tot mai mult pana sa`mi interzica sa mai vorbesc cu cea mai buna prietena.Ma gandesc ca poate vreau acum sa ma impac cu el doar pentru ca vin sarbatorile si in urma cu cateva zile a fost la mine, cerandu`le le parintii mei sa permita din nou relatia noastra(aceasta fiind interzisa de ei in urma unor certuri grave). Eu am 17 ani iar el 20 si mereu imi zicea ca sa nu ma duc la discoteca pentru ca eu o sa ma distrez alatadata(dupa ce ma despart de el)lui nu-i placea sa mergem impreuna la discoteca deoarece spunea ca vremea lui pentru asa ceva a trecut.Am acceptat toate acestea dar a inceput sa ma bata, i-am acceptat si asta pana ce intr-o sambata seara cand mergem la discoteca(noi fiind deja despartiti, dar el se gandea la o impacare)cu prietena mea cea mai buna a venit si mi-a dat o palma de fata cu mai multe persoane, mi-a fost foarte rusine si i-am intrors spatele si am plecat.Ma intreb daca il iubesc cu adevarat, am o obsesie pentru el sau pur si simplu il vreau alaturi de mine pentru faptul ca a fost primul si singurul baiat cu care m`am culcat.Ma intreb lucrul acesta si din cauza ca de cateva zile imi face "curte"ca sa zic asa un baiat care intr-un anumit fel imi place si nu stiu daca as fi capabila sa stau cu el doar la cateva zile dupa ce m`am despartit de baitul pe care il iubesc.

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

Nu e nici obsesie, nici iubire (oricum nu in totalitate si daca e), ci se numeste obisnuinta.
Din moment ce iti impune atatea chestii, si mai grav- a dat in tine! nu inteleg de ce l-ai mai cauta deoarece din mesaj reiese ca tot ceea ce ti-a facut sau ti-a impus nu ti-a convenit. Daca esti constienta de lucrurile astea atunci esti constienta ca meriti pe altcineva. Nu te lasa calcata in picioare, ai doar 17 ani, viata merge inainte si nu meriti sa fi sclava poftelor si capriciilor unui barbat (indiferent de varsta). Inteleg ca se mai fac si compromisuri intr-o relatie, dar se fac de ambele parti in speranta ca va merge mai bine relatia. Opreste-te acum, mai tarziu poate iti scoate dintii sau te baga in spital.

14 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îl iubeşti şi de aceea îi suporţi toate... după mine ar fi bine să renunţi acum până nu ajunge mai departe. Trebuia să iei o măsură imediat după ce ţi-a interzis unii prieteni. Oricine, oricât te-ar iubi, nu ţi-ar interzice să eviţi pe cineva fără un motiv concret care să nu fie bazat doar pe paranoia...
Cât despre băiatul cel nou...mai bine stai puţin să îţi revii, altfel poţi fi catalogată drept... ştii tu.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Stai cuminte! Încearcă să-l uiţi să să îţi vezi de viaţă. Gesturile care le-ai descris tu este un comportament tipic de bărbat care îşi bate femeia. Întâi o izolează de toată lumea în aşa fel încât să nu mai poată ieşi, dar mai apoi îi distruge încrederea în sine astfel încât să nu fie părăsit. Stai departe de el! Caută-ţi prieteni şi încearcă să ieşi de acolo. Nu îţi face bine. Şi mai aşteaptă o perioadă că va veni şi pentru tine cerul senin.
Uite o piesă care sper să te ajute: http://www.youtube.com/watch?v=LKsTdP7Bb9A
P. S. Contactează-mă pe privat dacă vrei să mai vorbim.

Abh
| Abh a răspuns:

Imi place de tine, gandesti destul de ok pentru varsta ta. Ai dreptate, ti-ai format o obsesie fata de el pentru ca a fost primul cu care ai facut-o, si probabil ati avut niste momente frumoase impreuna. Dar, totul are un sfarsit, iar tu ar trebui sa te orientezi spre alti baieti care nu-s cretini. Ca reprezentant al sexului masculin, iti zic ca tipul ala e un idiot cu IQ de castor si asa cum ti-a dat el tie palme as vrea si eu sa-i scot niste dinti dandu-l cu capu de asfalt.
Pace si iubire!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu te merita.
rupe legatura cu el si accepta-l pe baiatul care iti place,
bafta!happy

| Aly07 a răspuns:

Ai face o mare greseala, crede'ma. Desigur te'ai atasat de el, dar nu pentru faptul ca te'ai culcat cu el ci si pentru ca ati stat atat timp impreuna.Sa zicem, prin absurd daca te'ai impak cu el, relatia nu ar mai tine mai mult de sa zicem maxim o luna si o sa inceapa din nou certurile, bataile, etc...
Acum u decizi ce vrei sa faci in viata, dar crede'ma ca mai sunt baieti, care stiu sa aprecieze o fata cu adevarat.
Succes happy.

| roox a răspuns:

Dă-l-n măsa.
Părinţii tăi au dreptate să-ţi interzică relaţiawinking
Rupe toate conecţiunile tale cu elwinking

| nathalie a răspuns:

NU TE MERITA! fostul tau prieten e un porcstraight face si imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva...nu,nu te impaca cu el ca nu merita...si mai asteapat sa il cunosti pe tipul cel nouhappy

| Maria_3931 a răspuns:

Da-l incolo de om. suna la politie... 112 ceva ala urmeaza sa te omoare.sincer imi pare rau pentru tine

| illusion a răspuns:

Mey uita relatia pe care ai avut-o cu el. vrei sa te impaci cu el ca sa ce? Ca sa te bata si sa iti interzica sa vorbesti cu pr tai? Nu il iubesti, doar ca ai fost obisnuita 2 ani sa stai numai cu el, incearca sa mai iesi cu gashca.In privinta baiatului cu care socializezi acum nu e tocmai okey sa incepeti o relatie pentru ca ai putea sa il faci sa sufere pentru ca nu stii ce vrei. Asteapta sa il cunosti mai bine si sa prinzi drag de elwinking. In nici un caz sa nu te impaci cu fostulwinking

| ellenutzza a răspuns:

Eu zic sa renunti la el pentru ca daca intr`adevar te iubea nu iti interzicea atat de multe chestii, te lasa sa fii libera si sa-ti exprimi punctul de vedere si personalitatea, nu te batea( ceea ce e f grav dupa parerea mea) si nu de fata cu alte persoane pentru ca te-a pus intr-o postura proasta si cu asta a demonstrat ce mare si tare e el. eu cred ca doar s`a folosit de tine pentru ca daca te iubea nu te facea atat sa suferi. eu zic sa incerci sa-l uiti si sa stergi cu buretele tot ceea ce a fost intre voi doi si sa-l dai uitarii pentru ca niciun baiat nu merita sa-i permiti atat cat i`ai permis tu lui. si ti-am zis daca te iubea sincer si cu adevarat nu facea tot ceea ce a facut... uita`l si peste un timp vb cu baiatul care zici "ca`ti face curte" pentru ca o data cu trecerea timpului o sa incepi sa-l iubesti si atunci vei hotari daca merita osteneala si pentru el

te pup si sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul :**

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Lasa-l fata! Da-l incolo. Cum accepti sa-ti spuna cineva ce sa faci, si sa te mai si loveasca, cu atat mai mult cu cat nu depinzi de el financiar. Si nici nu e sa zici ca ar fi un copil intre voi, sau ceva, cine stie ce, sa nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce povestesti fostul e un dobitoc. Uita-l si vezi-ti de viata. Cu atit mai bine ca deja te curteaza cineva si il si simpatizezi. Da-i astuia nou o sansa, poate descoperi ca te merita. Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea de suferit sa stii

| Eddy_Petric_1997 a răspuns:

Esti foarte atasata de el pentru ca el ii tipul care te-a dezvirginat, plus faptul ca ati avut o relatie destul de lunga pentru varsta voastra. nu merita sa-ti mai bati capul, faci o incercare cu celalalt baiat, si cine stie, poate a fi el chiar cel ales.