| xDidi a întrebat:

Prietena mea cea mai buna, Alina are paduchi. Mi-e frica sa mai stau cu ea, ca poate iau si eu. La inceput i-am zis ca trebuie sa se trateze. Ea are doar un tata. Nu cred ca isi permite sa-i cumpere produse speciale. Acum nu mai am cu cine sa mai stau. Ma simt singura. Mai am o prietena mai mare ca mine cu 3 ani, dar ea sta cu o alta fata. Cand le vad ca se plimba vin si eu langa ele. Dar Ioana, prietena mea mai mare aproape ca se stramba cand ma vede. Alina era cea mai buna prietena a mea. La inceput a inteles ca trebuie sa se trateze si abia apoi sa mai stea cu celelalte fete. Mi-a spus ca nu mai are. Ca s-a tratat, ca i-a luat taica-su gaz si sampon. Dar peste o luna am dat o petrecere in pijama. Am invitat-o si pe ea. Eram in pat si am vazut 3 paduchi in parul ei. Nu i-am zis nimic doar am evitat-o. Mama a discutat cu ea dar ea zice ca nu mai are.Are parul lung de tot si nu vrea sa se tunda. Nu stiu ce sa fac. crying De cateva zile ma suna, imi da mesaje pe facebook pe mess. Mie imi placea mult sa stau cu ea. Dar acum TOT cartierul o evita. Ma gandesc ca daca mai stau cu ea o sa patesc la fel. Intr-o zi, doi baieti ne-au strigat " Buna paduchioaselor! laughing " Eu am plans in ziua aia. sad Ce sa fac?! Sa mai stau cu ea sau sa o evit? Apropo, are paduchi din luna septembrie. :O Nu vrea sa se trateze deloc...

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Fă-i cadou un şampon dacă nu are bani. Şi spune-i că nu îţi place să fi văzută cu o păduchioasă aşa că dacă nu are de gând să facă nimic cu păduchii ăia nu mai vorbeşti cu ea.

Nu sunt de acord să strici o prietenie aiurea, dar dacă e păduchioasă şi nici nu face nimic în privinţa asta cu toate că ştie că te bagă şi pe tine în borşu' ei deja e nesimţită.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup