| LadyBeauty a întrebat:

Prietenia cu fosta cea mai buna prietena a mea s-a incheiat pentru ca certurile au inceput sa fie zilnice. Si un baiat(care este si cel mai bun prieten al meu) pe care ea il place sta in banca cu mine si noi ne mai tinem sprijiniti unul de altul si asta o face geloasa. Geloasa a fost si cand i-am zis ei ca eu cred ca el e un baiat dragut. Ce pot sa fac pentru a reface prietenia si ce sfaturi sa ii dau pentru a nu mai fi asa de geloasa?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand gandeste-te, tu cum te-ai simti daca ai fi in locul ei? Incearca sa ii explici acelui baiat ca aceea fata il place. Daca vei reusii sa il faci sa ii ceara prietenia, sunt sigura ca va fi atat de fericita incat se va impaca cu tine. Daca el nu vrea, atunci cere-ti scuze, explica-i ca tu nu tii mai mult la el ca la un prieten. EXplica-i acest lucru, si daca nu te iarta de prima data, mai las-o putin, evit-o, las-o sa se linisteasca si sa te certe. Daca o vei tot baga in seama si coplesii cu scuze, atunci mai rau va face.
Succes si o zi buna!