| white_2190 a întrebat:

Pro sau contra fumatului/fumatorilor?

Răspuns Câştigător
| cosmingg a răspuns:

Neutru. Ne nastem, TRAIM, murim. Fiecare isi traieste viata asa cum vrea. un sondaj nu-l va face pe x-ulescu sa se lase sau sa nu se apuce de fumat. Consider ca oamenii nu urasc fumul sau mirosul ci acest gest, frica de a incerca. Viata intr-un balon dauneaza mai mult!

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Contra, fiindca ma intoxica si pe mine, nevinovata. Am fumat si eu o vreme, am inteles ca imi fac rau mie si altora care nu au nici o vina si nici o placere si m-am lasat de vreo 10 ani.

Anna
| Anna a răspuns:

Contra! Dar nu ma deranjeaza atata timp cat nimeni nu fumeaza pe banii si sanatatea mea!

| DenissaDeea a răspuns:

Sant contra/dar pentru cei care au ajuns dependenti de tigari ii cred/e foarte greu pentru a se putea lasa de fumat/odata drogul tigari instalat in corp!

| andi a răspuns:

Auleu, impotriva ambelor...si asa rabd cand intru intr-un bar sau in disco... vreau sa se faca paketul de tigari 10 ron sau mai mult...hi hi hi

| jani a răspuns:

Sa zic ca jumate pro si jumate contra....pro pentru ca fumez si contra pentru ca in germania dau 4 euro pe pachetul de tigari....scump nene!

| white_2190 explică:

Cecilia...nu am acuzat pe nimeni.am pus o simpla intrebare... k si eu st fumatoare.si vreau sa ma las... dar nu stiu cum sa fac asta... daca vroiam sa acuz. dupa ce am pus intrebarea dadeam si un raspuns pe langa ea...winking...deci...cine a fumat si a putut sa se lase? cum a reusit?:X:X:X.mersi pentru raspunsuri:*:*:*:

| Paula a răspuns:

In fam mea toti fumeaza, numa eu nu o:-). nici nu ma tenteaza. si mis neutra. fiecare isi pofteste viata cum vrea. daca o scurteaza problema lui big grin

cristian
| cristian a răspuns:

Sunt doar contra fumatului nu si al fumatorilor.
Fiecare in fond cu alegerea lor doar nu fumeaza pe plamanii mei.

| meioana a răspuns:

Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lor...
... dar mai bine ar fi ca fumtorii sa renunte la tigari...atat pentru sanatatea lor cat si a celor din jur...
...nu cred ca este foarte greu sa te lasi de fumat...pentru ca am fumat si eu dar m-am lasat trebuie sa ai vointa fara vointa nu obtii nimic.

| joy a răspuns:

Contra

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Indiferenta.Fiecare are dreptul sa faca ce doreste in viata. Eventual as fi fost contra, mai ales la varsta mea, dar raman la indiferenta.

| claw_4117 a răspuns:

Sunt neutru nici pro nici contra. Fumez de mult timp, ma simt secat de viata, inca ma gandesc sa ma las dar de la a spune la a realiza ceva e cale lunga.

| Ioonela a răspuns:

Contra fumatului.

| ICanLoveYou a răspuns:

Contra pentru ca tutunul dauneaza grav sanatati fumatorului si a celor din jur deci sunt contra de 1000000000 de ori

| dudu_4306 a răspuns:

Fiecare cu treaba lui. Doar ca mi se pare o tampenie sa cheltui bani ca sa te distrugi...

| davvid a răspuns:

Contra!!!

| bibix_5640 a răspuns:

Si pro si Contralaughing

| nicoleta_7357 a răspuns:

Sunt contra fumatului si a fumatorilor, deorece fumatul le pune viata in pericol negresit, iar fumatorii sunt mai nocivi pentru celelalte persoane care nu fumeaza mult mai mult.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Contra! fumatul ingalbeneste dintiitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra, fumatul duce la boli incurabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra (desi sunt fumatoare care ma chinui sa ma las). inainte de a-i acuza pe altii ar fi bine sa te gandesti ca nu-i deloc usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fumez...decat pasiv happy pentru ca am multi prieteni care fumeaza din pacate. As interzice fumatul in restaurantele unde se mananca, stiu ca exista loc de nefumatori dar cum v-am spus am prieteni care fumeaza...si totusi cand mananci nu poti sa te abtii de la fumat? happy
Ma enerveaza cand merg la cumparaturi cu prietenele (tot fumatoare) care dupa juma de ora...hai afara sa fumam...sau fumeaza in masina... e enervant.
Deci solutia ar fi interzicerea fumatului in toate locurile publice cum este si in alte tari si scumpirea tigarilor... poate nu mai avem ce face pentru cei care deja s-au apucat de fumat dar putem sa ii impiedicam pe cei care nu fumeaza inca, se stie ca multi s-au apucat pentru gasca, sa fie si ei la modawinking dar daca nu mai exista locuri de fumat unde mai fumeaza nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra fumatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cu tabietul lui. Daca pentru unii este fumatul nu vad de unde aceasta inversunare. Daca tie iti place sa faci ceva zi de zi si cuiva nu ii place? Fiecare isi distruge sanatatea cum doreste.Nu trebuie sa ii spuna altcineva asta.Destul ca vede asta pe pachetul de tigari.Netru precum elvetia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune decit atit: "Drumul catre cimitir incepe din maternitate. Dar oricine este liber sa aleaga scurtatura." happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gg

| NbhdDaughter a răspuns:

Contra

| crazyyume a răspuns:

Contra. n'o sa fumez niciodata. tata a fumat si s-a lasat pentru ca era in pericol sa ramana "leguma" dupa cum a zis doctorul.plus ca mirosi tot timpul a fum.si am o prietena cre k cea my buna cum simte miros d tigara (ea fiind alergica) face niste crize de tuse de numa' numa'rolling on the floorsi am fost si intr'un fel d orasel al copiilor intr'un loc "strada sanatatii" si ne'a explict la ce duce fumatul: cangrenarea membrelor, cancer, boli de inima, de creier, de organe, impotenta si muuuuuulte altele... plus moartea logiclaughing. am o prietena care fumeaza nu eram contra ei pentru asta doar sa nu ma fi obligat si p mine sa fumez. a depistat k are probleme cu inima. a fost un shoc ea fumeaza si my si bea la petreceri care sunt km dese la ea.anyway e naspa.

| syler a răspuns:

Eu sunt fumator! dar sunt contra, incerc sa ma las