| Lena10caraus a întrebat:

Pro sau contra fumatului? si argummentati.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Contra pentru ca nu gasesc niciun argument pro. Daca fumezi, in timp ajungi sa arati urat (ti se ingalbenesc unghiile, dintii capata o tenta gri, pielea se usuca si apar riduri) sa mirosi urat si sa ai probleme cu sanatatea, deci niciun motiv sa fumezi, chesti cu reducerea stresului sau nervozitatii e o vrajeala, mai bine stai linistit 10 minute, asculti o muzica calma si bei un ceai de tei.

5 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

Nici,nici...il consider ca fiind una dintre placerile vietii, si ca orice placere are puncte forte si puncte slabe.Bea o cafea fumand 2 tigari, si bea una fara sa fumezi si ai sa vezi diferenta!

| IncorrectUsername a răspuns:

Contra,nu face bine la plamani, si devii dependent.

Răspuns utilizator avertizat
| radubradu94 a răspuns:

Contraargumente:
1) Costul ridicat - cam 300 - 400 lei/luna
2) Respingere din partea anumitor oameni
3) Dependenta frustranta - atunci cand nu ai tigari la tine
4) Sanatatea - pentru inceput acea tuse enervanta

PS: Sunt un fost fumatorwinking

| Akiii a răspuns:

Sa mentionez de la inceput ca sunt fumatoarelaughing.
Si acum sa vedem..nu pot sa zic ca sunt impotriva sau pentru fumat. Dar putem sa ne gandim:
Dezavantajele fumatului: Iti distrugi plamanii, vocea ti se ingroseaza, ti se ingalbenesc dintii, poti sa ai dureri de cap/stomac, ameteli (astea imi vin acum in cap)
Dezavantajele 'nefumatului': Inhalezi fumul altora..practic este un fumat indirect daca poti sa'i spui asa..desi nu atat de nociv ca fumatul, totusi iti distruge plamanii.
Dar pana la urma totul tine de persoana..de organismul..metabolismul ei. Exista oameni care intr'adevar din cauza fumatului au murit din anumite boli (exemplu cancer), dar totodata exista persoane invarsta care fumeaza si o duc foarte bine.
Acum, parerile sunt impartite..si dupa tot ce am scris, ca sa revin la intrebarea ta, as putea sa zic ca sunt pro.