| Mandy a întrebat:

Pro si contra meseriei de psiholog happy dau fundita :*

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pro. eu psiholog vreau sa ma fac laughing

| Dianafamous a răspuns:

Pro day dreaming foarte frumoasa meserie :-x chiar m-am gandit la asta :d

| Ecea a răspuns:

Foarte pro.
Dar problema este ca femeile in general sunt slabe de caracter,nu vad cum ar putea o femeie sa fie un psiholog.
Nu poate fi un om slab ajutat de alt om slab.
Dar daca esti puternica de caracter, si crezi ca poti face fata la dramele oamenilor, e foarte frumoasa meseria.

| RoxiutzaRux a răspuns:

Pro.

| Giulia_4515 a răspuns:

Stii ca si eu mi-am pus aceeasi intrebare?laughing

pai... stai sa-ti spun eu cum vad lucrurile
meseria asta e foarte frumoasa, chiar imi place sa ascult oamenii, sa le dau sfaturi, sa-i ajut si chiar mi-am placea sa devin asa ceva:X...Eu cred ca pentru aceasta meserie trebuie sa fii inzestrat cu multe calitati, cum ar fi: rabdarea, intelegerea, ascultarea etc.happy

| anghelbogdan a răspuns:

Daca psiholog de copii este foarte bine ca vezi copii in fiecare zi, si ori cum meseria de psiholog este foarte buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.Cineva trebuie să te ajute când cei apropiaţi nu reuşesc...