| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cateva produse pentru ca sa imi albesc dintii? laughing) Inafara de pasta de dintii laughing)

Răspuns Câştigător
| emma23 a răspuns:

Cel mai bun pentru albirea dintilor e bicarbonatul de sodiu.Adauga intr-un pahar cu apa calduta 1 lingurita de sare (asta ca sa-i intareasca si ca sa omoare microbii)si o lingurita de bicarbonat.Inmoaie periuta de dinti in apa aceea si spala-te pe dinti. Poti sa-ti ti periuta de dinti in apa aceea ca sa se dezinfecteze.

4 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Dentist!winking

| aanndreeaa a răspuns:

Bocarbonat.Uda periuta si pune pe ea bicarbonat si foloseste.l ca pasta de dinti.
Zeama de lamaie.Inmoi periuta in ea si apoi te speli.
Sarea de bucatarie.La fel ca la bicarbonat
:d

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Lamaie
bicarbonat
freaca-te cu lamaie pe dinti si pe exterior si pe interior
si cu bicarbonat de sodiu cum vrei tu

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute