| compaq15 a întrebat:

Puteti sa-mi dati cateva exemple de ironii va rog frumos. ironii reusite. FUNDA +VOT!

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

1. De ce crezi ca te-ar ajuta cineva pentru o funda si un vot?!
2. Dupa ce am dat-o pe o femeie jos din autobuz ca nu mai aveam loc de ea pe scara si ma grabeam la munca aceasta a venit tot la mine la munca - era mama sefului meu. Aceasta e o ironie ce am patit-o pe bune in 2006.

3. Dupa ce am cumparat un apartament cu 90.000 euro din care eu aveam 60.000 iar de restul am facut imprumut la banca peste o saptamana scazut pretul la 59.000 euro si acum trebuie sa platesc un credit de 30.000 pe 20 de ani.

4. M-am grabit sa alerg pana la autogara, sa iau taxiul sa fug pe strada etc, si cand m-am suit in autocar acesta trecea prin fata blocului meu. Mentionez ca aveam numarul de telefon al soferului si tocmai il sunasem sa il intreb la ce ora pleaca.