| Ianis562 a întrebat:

Rog seriozitate, mereu mi-am dorit sa pot sa scot capul penisului in afara, dar nu pot, cum as putea face asta? Si daca ating capul penisului simt o senzatie ne placuta, e ceva de rau?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu se cheam FIMOZA si se poate rezolva rapid, la orice medic UROLOG din orasul tau.

| Ianis562 explică (pentru Violleta2022):

Dar e ceva de rau daca am aceasta fimoza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ianis562):

Da, este foarte rau, fiindca pot apare complicatii si nu mai poti urina, se umfla cucul, se infecteaza, faci Parafimoza sau Balanita ori balanopostita si apar dureri, complicatii cand cucul este strangulat, nu se poate dezvolta ca nu are unde, erectiile devin dureroase.
Cat despre sex, este anatomic imposibil, fiindca nu ai cum sa faci sex odata ce cucul nu se decaloteaza deloc din cauza acestei fimoze severe.
Sunt 4 tipuri de fimoza, in functie de cat de "serioasa" este structura penisului tau.
Primele 2 tipuri se pot rezolva cu treme si masaj, dar ultimile 2 tipuri, cand cucul nu iese deloc din teaca, sunt cazuri care se rezolva cu o mica incizie, care se face cu anestezie locala si in 10-15 minute pleci acasa, pe picioarele tale.
Aceste mici interventii chirurgicale, se pot rezolva imediat de un Medic Chirurg sau medic Urolog.

https://www.doc.ro/sanatate/fimoza-si-parafimoza-tratament-si-complicatii

https://www.csid.ro/......-17662252/

https://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că posibil sa ai fimoza, adică ai acesta imposibilitate de scoatere a capul penisului.
Normal, acesta își dă drumul la o anumită vârstă, însă dacă nu a făcut-o până acum, cel mai probabil sa ai acesta fimoza.
Pentru a o trata, cred că va fi nevoie de circumcizie, adică un medic iti va tăia acea piele cu bisturiul sub anestezie.

| Vasilake a răspuns:

Nimic rau. Si eu an capul scos tot timpul si luminez de fericire.