| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Sa spun pe scurt. E vorba de un baiat care m-a placut acum ceva timp, eu m-am împăcat cu fostul meu, am rupt legătura si am reluat-o dupa dar ca prieteni, atata tot. Însă uneori ma simt atrasă de el, vorbim apropae zilnic, incontinuu, dar nu stiu daca ma place sau ceva. Se joacă cu mine si acum ceva timp mi-a zis ca nu-i place sa ma vada trista, ceea ce nu zice oricui. Cand iesim incearca sa ma atingă sau chestii de genul, dar prietenul lui cel mai bun e îndrăgostit de mine si mie imi place de el si nu stiu ce sa fac, ce sa cred..Nu imi pot da seama daca simte ceva pentru ca nu ar recunoaște niciodata fiindca zice ca il iau la mișto

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să uităm aspectul acesta al declarație verbale, te plac.
De ce? Acesta uneori e prea dur, de ambele părți și să vedem celelalte comportamente ce spun.
... vorbim apropae zilnic, incontinuu. Nu vorbești atât de mult cu o persoană pe care nu o placi, deci șanse peste 50% să te placă, mai mult da.
- nu-i place sa ma vada trista. O persoană de care nu îți pasă. nu te preocupă starea ei sufletească. Semnal, mai mult da, peste 50%.
Cand iesim incearca sa ma atingă, - este un semnal de dorință de intimitate, de apropiere, pe care îl manifești când placi pe cineva. peste 50%, mai mult da.
... ca nu ar recunoaște niciodata fiindca zice ca il iau la mișto.
Astfel zice el că ar fi afectat dureros de posibila ta reacție de a-l lua la mișto. Dacă nu îți pasă de o persoană nu îți pasă ce părere are despre tine. Deci șanse mari să placă, mari de 50%, mai mult da.
Astfel, ai 4 semne non verbale și non explcite că implicite referitor la sentimenele lui pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îl întrebi pe el.

| NarcisIfrim a răspuns:

Simina atunci fii mai serioasa mai dechisa fata de el. Daca iti zice asta inseamna ca glumesti mult. Daca il iubesti arata-i.Arata-i pana intr-un moment la care el sa isi dea seama, ok?