| analfabet5698 a întrebat:

Sa va spun povestea mea... E o poveste destul de lunga...:

Acum apoximativ un an m-am indragostit de o fata pe nume Bianca, ea neavand habar de sentimentele mele.
Atunci ea era impreuna cu un tip pe nume Andrei, un tip foarte gelos care daca o vedea pe Bia cu oricine
devenea incredibil de gelos, si de acolo rezulta un scandal monstru.
Eu nu ii spuse-sem Bie-i ca O Iubesc, si cazusem intr-un fel de depresie, atunci ea
imi prezentase o fata pe nume Diana, care atunci mi se parea foarte draguta si amuzanta.
Dupa o relatie de cateva saptamani cu Diana, ea s-a despartit de mine fiindca incepuse sa ia
note proaste la scoala si in o spatamana trebuia sa plece in anglia! Eo am fost plecat din oras cat timp
ea a fost plecata in Anglia si cand m-am intors am mai suportat o luna o relatie cu ea
in acelasi timp in care ea era cu un tip pe nume Mike! cand am inceput sa fiu "amantul" ei am aflat
ca Bia nu mai era cu Andrei! Dar din pacate atunci eu nu mai simteam nimic pentru Bia, care atunci era cu un tip pe nume ALex!
Nu am mai suportat sa fiu un amant si am pus piciorul in prag dupa ce am aflat de la Bia ca Diana ma inselase cu mike in timp ce era cu mine!
Atunci am facut un scandal mare, am despartito pe Diana de mike si m-am re-indragostit de Bia, care mereu mi-a fost alaturi!
Dupa multe nopti ne-dormite i-am spus Bie-i ca o iubesc, ea mi-a spus ca si ea are unele
sentimente pentru mine dar nu poate spune ca ma iubeste... Am continuat asa pana cand Bia a aflat ca Alex o inseala si s-a despartit de el!
Anul acesta, De ziua indragostitilor dupa multe insistente din partea unui prieten caruia ii spunem jizzy, Bia la sarutat pe jizzy!
In acel moment eu am inceput sa plang...
Din nou am lipsit o saptamana din oras si cand m-am intors Bia era cuplata cu catalin... Ea nu il iubea extrem de tare dar totusi tinea la el mult!
Eu i-am cerut lui Bia un sarut, ea a aceptat fara ezitare, si am continuat asa, sarutandune pe ascuns, si dupa ceva timp continuand asa, catalin a sarutat-o pe Diana!
Cand Bia inca nu stia acest lucru, Bia m-a dus undeva unde sa fim singuri, m-a sarutat si mi-a spus pentru prima data ca ma iubeste!
Eu ii spuneam in fiecare minut ca o iubesc... Iar cand a aflat de Catalin si Diana, s-a despartit de Catalin
Insa tocmai cand eram cei mai apropiati, si cand ea era singura l-a ales pe Cosmin, spunandu-mi ca el e mai matur ca mine... am plans mult si am cazut din nou intr-o depresie!
Bia si Diana erau prietene bune! insa Diana a despartit-o pe Bia de Cosmin, ca sa fie ea impreuna cu cosmin! Eu atunci eram impreuna cu Ely
Bia, dupa ce nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut deloc muult timp, m-a sarutat, mi-a spus ca a facut cea mai mare greseala ca nu a vrut
sa fie impreuna cu mine si ca vrea neaparat sa fim impreuna, pentru ca nu vrea sa ma mai piarda, pentru ca probabil
orice fata vrea sa fie cu mine (cuvintele ei)... Eu am acceptat fara sa clipesc, pe loc am vorbit cu Ely si m-am despartit de ea!
Insa Fericirea mea a durat doar 1 zi dupa care Bia imi zicea in continuu ca are iubit!
Ce parere aveti despre povestea mea?

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fi baiat cu cap, ori cu tine ori cu tot satu, nu te asculta, bagai mana in gat, dai 2 in freza, trezeste-o la realitate, spune-i ca tu nu esti liber pentru toate, pe tine nu te poate avea orice stoarfa, nu intelege, dai sutu in c*r si sa plece in originea masi.

| DeeaLove4 a răspuns:

Pai.Complicata dar chiar imi placelove struck
Pot sa spun ca nu m.am putut lasa de citit pana la ultimul rand, ce nu stiu eu este daca aceasta poveste este adevarata sau doar ai compus. o tu.
Daca este adevarata ti.as putea da urmatorul sfat:
-Las. o pe Bia este CLAR ca nu te iubestestraight facepoate un are alte sentimente fata de tine(prietenie, amicitie, etc)in nici un caz nu este vorba de iubire cel putin din partea ei.
Gaseste o asazisa "Bia" intr. o fata care merita sa fie iubita, care merita atentia ta si nu intr. o fata care isi bate pur si simplu joc de sentimentele tale. Daca vrei sa suferie ca si pana acum poti sa te gandesti la Bia.Eu in locul tau m.as gandi ca sunt fete mai bune care sa ma iubeasca si in care pot avea cat de cat incredere. Iubire cu forta ..neah nu prea se poate.Asa ca ai grija sa. ti fie bine nu merita sa suferi pentru oricinehappy:*

Paste Fericit:*

| analfabet5698 explică (pentru DeeaLove4):

Multumesc mult pentru sfat. eu sunt trist. nici nu prea stiu ce sa zic. scuze o sa mai revin cu un raspuns cand o sa fiu mai sanatos la cap >big grin

| DeeaLove4 a răspuns:

OklaughingTe asteptam cu drag.Pana atunci Paste Fericit:*

| MissxD a răspuns:

Ciudatlaughing relatii peste relatii; mai multe deodata; relatii si numai relatii. Dupa cate ti-a facut aceasta Bianca mai ti la ea? Nu observi ca este cu foarte multi baieti - cred ca nu merita sa fie cu unul ca tine... pui suflet din cate observ. Tipa asta nu merita; daca stia ca ti la ea de ce s-a mai combinat cu unul, cu altul; uit-o! Si ori mai astepti sa gasesti o fata care sa tina cu adevarat la tine si tu la ea; ori ramai burlac si gaseste-ti hobby-uri, pasiuni, traieste viata ca una ai. Nu suferi dupa o fata care nici macar nu sufera. Cam joaca teatru... parerea mea. Este cu atatia baieti si dupa aia vine la tine "cersind" dupa iubire. Nu o accepta. Parerea mea! Bafta si Sarbatori Fericite! happy

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Deci a fost super tare povestea aceasta immaginara, dar daca chiar e reala inseamna ca sunteti mici si mai aveti de crescut.

| gabiforstory a răspuns:

Pai...Vagaboanda BIA aia atat pot zicehappy!

| gabiforstory a răspuns:

Nu pot spune nimic decat ca e o nesimtita happy Umbla prea cu toti, nu e corect pentru tine, te sfatuiesc ca daca se mai da la tine las-o!

| rutanklan a răspuns:

Daca ai ajuns sa citesti raspunsul meu, inseamna ca nici tu nu ai citit povestea laughing

| Ukraine a răspuns:

Hmm, interesant.
Nu crezi ca meriti o fata care sa reziste unei relatii de lunga durata?
Din ce am citit mai sus, Bia isi cam schimba iubitii ca pe lenjerie.
Mai sunt o gramada de fete peste care poti da. Nu te supara dar eu cred ca nu se merita cu ea.