| denysssa a întrebat:

SaL! am si eu o tema fosrte najpa si nu stiu ce sa scrie adica enintu suna cam asa "ficţiunea deschide o lume a imaginaţiei, o lume virtuală" – comparaţie între lumea ficţiunii literare şi lumea jocurilor pe calculator, din punct de vedere al consumatorului de literatură şi de jocuri pe calculator...si am gasit doar indicatii si nu ceva concret aici http://puidecompuneri.urbankid.ro/tag/fictiune...deci in final eu habar nu am ce sa scriu :(

Răspuns Câştigător
| deea98 a răspuns:

Si eu am avut o tema de genul asta.
Pai diferentiaza oarecum lumea cartilor SF de lumea jocurilor pe calculator. Ambele sunt lumi imaginare, insa dupa parerea ta, care iese mai in evidenta? Care este cea mai potrivita pentru mentalitatea ta? Dar pe care o preferi? Deci chestii din astea.

P. S.: Fa cumva sa iasa in evidenta lumea fictiunii literare, fiindca profilor le place.winking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compara cele 2 lumi ...si la sfarsit incearca sa spui care iti place tie mai mult ( vz...cea a fictiunii literare).