| missguccigirl a întrebat:

Sal TPU. Care sunt cele mai eficiente metode de a scapa de cosuri? Puteti sa imi recomandati cateva lotiuni sau creme nu neaparat din comert de preferat ar fi cele care se pot face acasa. Ms, dau FUNDA!happy

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Oaja de portocala
Tratamentul cu coaja de portocala realizat acasa s-a dovedit a fi foarte eficient in tratarea acneei. Pentru tratament coaja de portocala se rade, se amesteca cu putina apa si se aplica pe zonele afectate de acnee.
Vitamine eficiente in tratamentul acneei
Doua vitamine sunt eficiente in tratarea acneei – vitamina A si vitamina B3 (niacin).
Tratamentul cu ajutorul vitaminelor trebuie sa cuprinda un aport de 100 mg vitamina B13, de 3 ori pe zi, si 50.000 UI de vitamina A, de 3 ori pe zi. De asemenea, se recomanda si administrarea unei pilule de vitamina E, de 400 mg, o data pe zi.
Tratamentul trebuie urmat timp de o luna.
Deasemenea trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa: multe fructe, legume, multa apa.
Castraveții calmează erupțiile inflamate, cu mâncărimi, de exemplu eczemele, iar apa de castraveți curăță și tonifică ideal pielea grasă; tăiați un castravete în cubulețe și fierbeți-l într-un litru de apă timp de 15 minute. Turnați într-o bucată de pânză și presați sau strecurați.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infuzie cu ceai de mușețel.