| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Sa incep cu povestea mea deci joi mi-am luat bataie de la 2 baieti in afara scoli motivele ca cica i-am batut un prieten de-al lor dar de fapt nici nu l-am atins. Deci unul a venit de la spate si unul din fata, ala din spate nu mi-am facut nimic dar ala din fata mi-a dat vreo 2 pumni in fata si a fugit. Dupaia spre drum spre casa sa adunat multi copii carea aveau aceeasi directie spre casa. Nu m-a durut pumni care i-am primit dar mi-a curs sange din nas.Ma ajutat o fata sa ajung acasa si aia tot se uitau la mine... I-am sunat paia de la scoala si le-am spus ce s-a intamplat si au spus ca au identificat baieti doar atat mi-au spus. Problema imi este ca imi ie rusina sa mai dau ochii cu aia de la scoala luni ca o sa rada de mine.Motivul ca mi-am luat bataie, dar eu nu aveam de ce sa imi iau bataie de la aia pentru ca eram mai inalt mai rapid mai puternic doar nu ma asteptam deloc eu in timpul ala pur si simplu imi scotea telefonul din buzunar si bang...Deci eu traiesc in anglia acum intr-un cartier foarte periculos.Nustiu ce sa fac luni ca mor de rusine. A si mi sa invinetit un pic la coltul buzeu si este sparta un pic puza cum fac sa treaca mai repede pana luni? Nici nu pot sa ii bat paia 2 ca de fapt aia sunt cam in grup vreo 20 de persoane (toti sunt niste drogati). Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Sa suni la politie. straight face dar esti a 8a? parca intram in vacanta sau in Anglia e altfel? eu zic sa lasi naibii rusinea pentru ca s-ar putea sa castigi sprijinul celorlalti si compatimire deci mai bine mergi la scoala relaxat dar suni intai la politie pentru a raporta totul. nu iti fie frica, daca stai in Anglia politzia trebuie sa fie mai eficienta ca aici.winking

| Catherine a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine, cei care te.au batut erau 2 ...deci era logic ca ei sa castige.u mergi inainte happysi app ai putea sa ii multumsti fetei care te-a ajutat sa ajungi acasa happy

| Alecsiaaa a răspuns:

Daca specifika-i kati ani ai... Fiindka imi dadeam seama daca te mai duci la sk laughing. Dupa cum vad am luat vakantza.thinking laughing)

| HuskyBoy99 a răspuns:

Suni la politie sau daca nu iti faci si tu un grup de vreo 20(ia si arme gen o bata de baseball)Funda?

| shtephan_7845 a răspuns:

Mihai parerea mea este sa nu reactionezi.
Nu trebuie sa bagi in seama pe aia care rad de tine si atat.
Prietenilor ar trebui sa le spui ca teau luat prin surprindere si nu ai avut ce face si sa le spui ca daca era sa te bata cu adevarat trebuiau sa ramana nu sa fuga.
In legatura cu buza in 2 zile iti trece si cumparati si tu o crema de galbenele sau ce gasesti la farmacie in cartierul tau ceri de la farmacist si iti va trece.
Bafta.

| Mihai_8442 a răspuns:

Da am 15 ani si aici abia luam vacanta peste o luna sad