| TheLordOfCool a întrebat:

Sall, am si eu o problema....imi place mult o fata si nu stiu cum sa ii zic, nu stiu cum va reactiona... Cum as putea sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| adeliz a răspuns:

Cred ca la inceput ar fi mai bine sa fii atent la comportamentul ei cand este in preajma ta; observa-i obiceiurile. Si apoi gandeste-te cum sa-i spui ca-ti place de ea. Normal si corect ar fi sa-i spui direct, fata in fata, dar cum ai spus si tu, nu sti cum va reactiona.
Cred ca ar fi mai bine sa incerci sa devii prietenul ei (amic) la inceput si apoi e posibil sa observe, singura, ce simti pentru ea.
Sau daca nu merge, scoate-o la un suc (doar voi 2) si sigur o sa-si dea seama despre ce este vorba; fa-i complimente si daca ea iti da de inteles ca-i place de tine, continua si cere-i prietenia, iar daca ea nu va reactiona nicicum la complimentele tale si daca incearca sa puna capat intalnirii, eu zic sa o lasa balta.
Succes!

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Prima dată, pune o prietenă de-a ei să o întrebe ce părere are de tine. Apoi acţionezi în consecinţă.

| Resurrection a răspuns:

Te duci cu incredere la ea si ii spui ce simti si chiar daca ea nu este interesata sti macar ca nu trebuie sa stai dupa fusta ei.

| TuRneR01 a răspuns:

II spui direct : Buna te plac, esti frumoasa ai vrea sa fi prietena mea?
Sau daca esti mai timid poti sa-i spui pe mess, facebook etc site de socializare. Acolo nu o sa mai ai emoti.

Spune-i pana nu vei regreta fundita?

| tsunami11 a răspuns:

De la inceput incearca sa stii ce crede ea denspre tine apoi fi tu insuti si spune-i totul ca so cucereste.

| Dyxxuu a răspuns:

Sa nu faci prostia sa ii zici direct, asa picat din cer, e posibil sa creada ca faci misto de ea. Ia-o usor, bag-o in seama, spune-i ca este frumoasa, dar nu din prima zi in care vorbiti. Vorbesti vreo doua zile si apoi ii poti spune.

| ColdStar a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, sincer cand sunt langa eathinking uit totul, si sincer o cunosc de cam 1 luna, dar imi e frica de un sincer dasad poate dupa vacanta voi vorbi, dar nu cred ca voi avea curajul

| delirric1 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui direct. Daca nu o vei face, ai putea sa regreti.