| madalinuthaLOVE a întrebat:

Sall!happy

>Cum as putea sa imi fac parul cret fara placa sau bigudiuri?<
>cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alexaaandraaa a răspuns:

Da.Este o variantă din bătrâni dar care funcţionează. Să-ţi pui părul pe moaţe.
Moaţele: bucăţi de material textil (ziar, material) mici făcute sul şi apoi, părul se roteşte pe ele şi se prinde cu elastice de borcane, cleme mici de păr sau elastice.

2 răspunsuri:
| Roxana6277 a răspuns:

Ti-l impletesti seara si dormi cu el impletit, iar dimineata desfaci impletitura. Ps: trebuie sa fie cat mai multe suvite impletite, de exemplu sa faci 2 impletituri simple sau 4 impletituri mai complicate. Depinde cat de cret vrei sa-l ai. Cu cat ai mai multe impletituri cu atat va fi mai cret. Pentru mine si prietena mea cea mai buna a mers. Funda?

| iStarry a răspuns:

Cu...degetul happy Infasoara o suvita de par pe degetul tau strans(ca si cum te-ai juca cu parul), iar apoi da-i drumul.Asa vei avea un aspect natural si nu va fi asa greu sa-l obtii