| χƒяυмυѕιкαχ a întrebat:

Heey, deci am o problema imi place de un baiat si lui de mine si eu am avut o relatie de 2 ani si acum el m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui dar eu am spus ca nu ca nu sunt preagtita, faza este ca imi place ff mult si mi-e frica sa spun da pentru ca mi-e frica sa nu ma ranesca si asta, la scoala nu vb cu mine sta numah cu prieteni dar cand ne intalnim in oras (odata la 2 sapt ) vb cu mine normal si pe mobiel in fiecare zi, si se poarta ff frumos cu mine! voi ce parere aveti sa ma combin cu el? mersi :* va rog fara glume

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

E mereu dificil sa incepi o noua relatie dupa ce ai pus punct uneia de 2 ani. Insa timpul trece, nu poti plange mereu pentru ce a fost.
Ai zis ca il placi, deci eu zic sa fii cu el. Insa cu o mica precizare: ai grija sa nu te indragostesti prea repede, e mai bine sa fii iubita mai mult decat iubesti tu.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as incerca sa ma combin cu el, poate va merge relatia...

| claaau a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un pic si sa-i explici ca iti e frica sa nu te raneasca si indirect sa-i ceri mai multa atentie si atunci o sa vezi daca tine la tine si te place atat de mult si o sa poti lua o decizie daca e bine sa fi cu el sau nu, succes!

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru claaau):

Mersi pentru raspuns :*

| claaau a răspuns (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

Cu multa placere, ai grija de tine si de ceea ce decizi sa faci!

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru claaau):

Da o sa am grija de mine happy

| neutrino a răspuns:

Daca se poate, explica-mi te rog, pentru ca nu inteleg, cum ai fost cu el 2 ani si dupa aceea te-a intrebat daca doresti sa fii prietena lui. In acest timp ce-ati facut?

| χƒяυмυѕιкαχ explică (pentru neutrino):

Nu, 2 ani am avut un prieten si acesta care imi place e altu

| Laviniargint96 a răspuns:

Hei,eu zic sa incerci daca iti place de el nu? vorba aia incercarea moarte n-are pana la urma nu o sa stai singura de frica ca o sa te raneasca si asta si altu care vine, trebuie sa ai incredere in tine si sa faci ce simti. :*

| pcobra a răspuns:

Iti dau eu un raspuns scurt, dar sper ca va fi foarte util: "risti si castigi". Deci da, eu spun sa fiti impreuna! Oricum, ce ai de pierdut? Si altii te-ar rani, poate chiar mai mult decat el (daca tot la rani ne gandim). Mai bine gandeste-te la lucrurile pozitive!