| anonim_4396 a întrebat:

Sall tuturor.Am 13 ani si vreau sa stiu ce sa fac.Imi strang bani sa imi iau calculator nou, dar nu ma mai intereseaza jocurile pe calculator, sau, calculatorul in general.As vrea sa imi strang bani pentru o masina. Ce sa fac? Sa incep sa strang banii de masina dupa ce imi iau calculator sau sa nu imi mai iau calculator si sa pun banii pentru masina?

Răspuns Câştigător
| Heyyy a răspuns:

Din ce am citit, tu nu iti mai doresti asa mult calculator pentru ca nu te mai intereseaza jocurile. Eu te sfatuiesc sa iti strangi bani pentru o masina, apoi poti sa iti iei si un calculator daca mai dorestibig grin aceasta este parerea mea... sper ca te-am ajutat:X

| Gogulita a răspuns (pentru Heyyy):

Mersi.Mai ajutat destul de multb si m-am hotarat sa fac cum zici tu.

| Heyyy a răspuns (pentru Gogulita):

Ma bucur ca raspunsul meu te-a ajutat>big grin

5 răspunsuri:
| Gogulita a răspuns:

Sincer...amandoua raspunsuri ma pun pe ganduri.Pai deja am un calculator, cei drept mai slab, dar merge.Pai da zici tu bianca,ca sa imi iau calculator, dar daca vreau sa imi iau o masina mai buna, ceea ce costa si mai mult.

| Gogulita a răspuns:

Mersi inca o data, insa nu numai tie, si lui Bianca.

| Bianca111 a răspuns:

Eu zic sa iti iei mai intai calculator,pentru ca s-ar putea oricum sa ai nevoie de el pentru scoala si sa vorbesti cu prietenii tai pe site-urile de socializare, in plus de masina nu ai nevoie acum, cel putin daca nu ai deja permisul.big grin