| anonim_4396 a întrebat:

Sallz TPU!
Nu mai suport sa fiu batjocorita! Deci eu de cand eram mica am fost putin mai plinuta. Dar cu timpul m-am inaltat si nu m-am mai ingrasat. Acum am 12 ani, 51 de kg si o inaltime de 1, 60. Nu stiu daca e mult sau putin. Dar stiu ca toata lumea isi batea joc de mine. Acum nu isi mai bate nimenii joc de mine, dar, e un baiat in parc care are vreo 14 ani si mereu isi bate joc de mine. Si nu suport asta pentru ca el isi bate joc de mine defata cu prietenii mei. Dar nu stiu ce o fi cu lumea asta? Adica am fost grasa in clasa a intaia, a doua si a treia. in anul asta cand am intrat in clasa a 5-a eram mult mai slaba decat in clasa a treia si a patra. Adica m-am inaltat si m-am dezvoltat. Cu toate astea copii tot rai sunt. Nu spun, nimeni nu imi spune ca sunt grasa in afara de el. Deci chiar numai suport acum 30 de min am vn din parc pentru ca numai suportam sa fiu batjocorita. Imi zicea ceva de genu :,, Are tata o fetita cat un bloc. si mai incolo numai stiu".
Mama mi-a spus sa nu il iau in seama. Adica el ma cunoste de mult si stie ca atunci cand eram mica am fost mai grasuta. Dar, a vn o matusa de-a mea care m-a vazut decat odata cand aveam 2 ani si ea mi-s spus ca trebuie sa ma mai ingrash.
Deci:
Dc credeti ca ma batjocoreste acel baiat?
Credeti ca eu chiar sunt grasa? La 51 kg si la o inaltime de 1.60 eu nu cred ca e mult. Dar nha. poate nu sunt eu informata bine.
Decii plsssss ajutorrrrrrrr! Nu mai suport de cand am vn din parc plang intruna. Abia astept sa plec odata din cartierul asta care e plin de taranii si sa ma duc la bunicii ca acolo nu isi bate joc nimenii de mine.
Vreau ca atuncii cand isi bate joc de mine sa nu ma mai doara atat. Mereu am incercat sa numai plang cand imi spune lucrurii jignitoare dar din pacate nu pot. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ai o greutate perfecta!
e perfect e atunci cand ai cu greutatea cu 10 mai putin decat inaltimea.
nu inteleg dc te superi,daca nu esti grasa! lasa-l sa vorbeasca singur ca prostul, pentru ca tu stii cum arati, si prietenii tai la fel!

pa-pa happy

| PanaDeIdei a răspuns:

1.60 si 51 de kg este fff bine big grin. Nu mai lua in seama ce zic altii, toata viata o sa dai peste astfel de persoane. stai linistita...baietii, pe la 12 ani 13 cand nu stiu f bine sa si exprime sentimentele o fac prin palme, prin insulte, poate ca acel baiat te place dar nu stie cum sa o spuna. Stiu ca e foarte ciudat, dar asa imi faceau si mie baietii iar apoi, dupa ceva timp ajungeau in cele din urma sa mi spuna ca ma plac. :* nu mai lua in seama, greutatea este normala big grin. Bafta.

| Noname_4934 a răspuns:

Nu esti grasa, stai linistita.Si pana la urma de ce iti pasa atat de ce spune fraierul ala? Nu-i mai da atentie si o sa se sature sa se ia de tine.Nimeni nu e perfect oricumhappyDeci stai linistita si nu mai pleca urechea la tot ce spun fraierii!happy

| Terra_1876 a răspuns:

Draga mea mie mi s-a intamplat la fel.Pentru ca aici pe TPU este mai greu sa-ti dau sfaturi multe iti voi da doar cateva.Pentru inceput nul mai baga in seama.Cand iti zice ceva poti sa ii intorci vorba. Uite,ca sa putem povesti mai multe, sa-ti dau cateva sfaturi si sa mai dicutam ca intre fete, adauga-ma in lista ta de mess. Daca nu ai mss vad eu cum fac.Adresa mea de mss este:ada_maria21.Ne auzim acolowinking.

| me_4173 a răspuns:

Nu esti grasa chiar deloc.Ai o greutate normala petru varsta si inaltimea ta.Cat despre acel tip, sa nu-l bagi in seama.Cred ca este doar invidios.Insa daca tot continua ar trebui sa vorbesti serios cu el.Sa vezi ce are cu tine. Poate ca te place, dar nu vrea sa recunoasca.Incearca sa vorbesi cu el, poate rezolvi problemahappy

| KoreGumiho95 a răspuns:

Nu trebuie sa il mai bagi in seama.acum nu mai esti plinuta iar el pur si simplu este un prost
cand te jigneste intoarcei vorba, jignestel si tu pe el. spune-i in toate felurile posibile
Si, tu, nu trebuie sa plangi din cauza acelui analfabet repet nu-i acorda atentie si atunci pe el o sa-l deranjeze deoarece va vb singur daca pe tine nu te interseaza si spune.mult noroc si sa ai mai multa incredere in tine pentru ca nu esti chiar asa cum spune el :*