| andreea567890123 a întrebat:

De 2ani sunt batjocorită de un coleg de clasă. El ma batjocorește ff des pe mine, dar si pe altii. Adică un băiat pe care îl batjocorește stătea pe telefon si asta i l-a luat si a inceput sa ii caute prin telefon.

Voi chiar credeti ca lui roata i se va întoarce? Adică de 2 ani nimic nu se intampla, nimic rau lui si la noi restul care suntem batjocoriti tot mai multe.

Incep totusi sa nu mai cred in roata de întoarcere. Voi ce parere aveti?

Răspuns Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Daca nu luati atitudine normal ca nu pateste nimic. Il reclami la director, mergi la inspectoratul judetean, il ameninta tatal tau sau cineva din familie. Sunt variante sa il potolesti in caz ca nu vrea de vorba buna.
Nu e superior/perfect, iar voi niste supusi. Trebuie pus la punct. Fa-ti un grup cu acei colegi care au probleme cu el. Cum el va enerveaza, asa si voi. Vorba aceea: ce tie nu iti place, altuia nu-i face!
Orice om are o slabiciune, nu e de neinvins colegul tau! Sistem prost de invatamant... scoala trebuie sa invete copiii cum sa colaboreze mai mult decat sa retina mecanic atatea informatii.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cine v-a invatat ca noi am trai intr-o roata, pamantul e rotund, dar asta-i alta lectie.
Cand cineva se comporta nepotrivit, trebuie luate masuri. In cazul vostru, il excludeti pe coleg oriunde aveti ocazia, si il reclamati mereu dirigintelui, poate si directoarei.
Ii reclamati orice gest nepotrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu doresti raul nimanui. Este pacat sa tii minte raul. Dumnezeu judeca, el pedepseste la timpul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se ia de voi pentru că sunteţi fraieri şi îi permiteţi.El e unul singur, voi sunteţi mai mulţi, de ce nu vă impuneţi?

P.S:Nu cu bătaie.Luaţi-l şi voi la mişto cu ceva.