| iiLeopard a întrebat:

Am 14 ani, 87 kg si 1, 65 inaltime. As vrea sa slabesc si sa pun si masa musculara. Nu ma duc la sala dar am acasa bicicleta de fitness, 2 gantere ( una de 5 kg si alta o pot modifica daca vreau de la 2 kg pana la 10 kg ). La fastfood si dulciuri am renuntat de 1 luna si tot de 1 luna m-am apucat sa mai fac din cand in cand cu ganterele si pe bicicleta si am slabit 3 kilograme dar nu prea am un program. Ce program de antrenament ar trebui sa am si cam ce ar trebui sa mananc?

6 răspunsuri:
| IlikeOrange a răspuns:

Marș cu bicicleta ta d'aci du-te p'afară și joacăte fotbal dacă vrei mușchi și femei.

| iiLeopard explică (pentru IlikeOrange):

Hah, esti foarte amuzant, sa stii. Doar pentru cunostintele tale sa stii ca am jucat si fotbal toata vara trecuta. Si tu te gandesti macar? E zapada afara omule, cum sa joci fotbal. Tu crezi ca nu m-as duce? Si hai injura si bateti joc in continuare ca doar tu iti iei ban, nu eu.

| Bianca_Fronie_1996 a răspuns:

Eu zic sa te liniștești.Prima data trebuie sa reglezi alimentația fără sa faci sport, pentru ca o sa ai impresia ca nu ai slăbit destul sau ca te îngrași. Trebuie sa renunți la pâine, prăjeli total și dulciuri (din dulciuri poți GUSTA, fără sa faci abuz ).
Eu așa am făcut și am slăbit 12 kg in 5 luni fără sa fac sport.
Cu un an anterior acestuia, am avut o problema destul de gravă la picior și a trebuit sa fac recuperare medicală.M-am dus in fiecare zi timp de 1 an cam 2 ore și transpiram 4 tricouri si nu am slăbit 1 gram. Sunt alte persoane care dacă se duc 2 luni la sala dau 10 kg jos, dar corpul meu retine foarte multă apa.
Așteaptă sa slăbești prin alimentație și apuca-te după de sport.
Sper ca te-am ajutat!

| NearN a răspuns:

Eu am slăbit cu o aplicație. Zilnic îți dă de făcut niște exerciții in 30 de zile.
Ca alimentație trebuie sa o iei treptat și să lași în farfurie mâncare.
Eu am reușit și sper sa reușiti și tu! Noroc!

| iiLeopard explică (pentru NearN):

Mersi pentru raspuns, imi poti spune cum se numeste aplicatia?

| NearN a răspuns (pentru iiLeopard):

Momentan nu o mai am dar găsești foarte multe și eficiente