| Lorenna88 a întrebat:

Salut am 16 ani dar nu am fost niciodata la discoteca, si in curand vreau sa plec la discoteca, insa nu stiu cum sa ma imbrac, machiez, ce coafura sa imi fac. Dati-mi va rog niste sfaturi.
Urgent
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Oti_Otilia_2001 a răspuns:

Pai...daca vrei sa fii *** poti sa fii ceva mai dezbracata sau sa fii subtila si sa iti iei o fusta scurta si un maieu transparent... daca vrei sa fii mai "cuminte" dar nu prea...i-ati niste blugi negrii...rupti,parul ondulat,un maieu negru larguț,rimel,fa-ti o linie, fond de ten, blaj, consiler, ruj visiniu..cateva bratari...o poseta neagra pe umar...sau argintie/aurie. Si cred ca esti gata happy

4 răspunsuri:
| girlygirl1234 a răspuns:

Salut. La discoteca nu trebuie sa te îmbraci foarte elegant dar nici de stat in casa. Blugii rupti se poarta acum, dar nu exagera, cu tocuri înalte daca nu ai de gând sa dansezi foarte mult si o bluza sau un tricou cu paiete daca ai ar fi perfect. Cat despre par, clasicele bucle ar fi numai bune. Nu exagera cu machiajul, având in vedere ca ai doar 16 ani. Fond de ten, puciu de buze si eyeliner, ca orice fata de varsta ta. Daca vrei iti poti intreba prietenele cu ce se imbraca ele ca sa va potriviti cat de cat. Ai grija totusi sa te feresti pentru ca in club mai sunt anumite 'specii' de baieti de care ar trebui sa stai departe. Dar pana la urma, o sa fii intr-un grup mai mare asa ca nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Distractie placuta!

| Kuroo a răspuns:

Asa cum iti place, nici prea vulgar sa te incurce cu animatoarele (sau ce o fi prin discoteca) dar nici ca si cum te-ai duce la examen.

| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece nu exista nicio norma sau vreo prevedere in privinta modului de a te imbraca si care este incaltamintea adecvata intr-o discoteca te poti "echipa" corespunzator incat sa poti dansa si distra fara nicio retinere. Este locul in care fiecare isi poate etala "garderoba" si se poate "dezlantui" fara a fi aratat ulterior cu degetul. Succes!

| SARKAN a răspuns:

Simplu o bluzita asa mulata ca sa se vada podoabele sa intoarca fraierii capul dupa tine...eu as opta pentru o pereche de blugi mai stramti ca sa iti arati portbagajul eventual sa fie si putin taiati ca sa arati si putina piele ceva cu toc ca sa faca piciorul frumos si la machiaj ceva discret ca acolo ai sa transpiri ca naiba si apoi o sa iti curga pe fata tot machiajul de o sa zica lumea ca esti din scream venita. daca ai si pe cineva cu care sa iti faci intrarea e si mai bine daca nu si singura merge ca se gaseste pe acolo unu doi care sa iti tina companie chiar daca vrei chiar daca nu vrei