| AmxMod a întrebat:

Salut am 18 ani sunt un baiat mic de inaltime, am fost prieteni cu niste copii mai mici decat mine la ani respectiv 14-13 ani, doi dintre ei sunt mai mari decat mine la inaltime si una este cat mine, si ne-am certat si nu mai vorbim, si acuam ies cu altcineva niste prieteni de varsta mea care ma inteleg foarte bine cu ei. si acuma acei prieteni cu care m-am certat ma tat suna ca ma bat si ma fac pitic si cand am sange in **** sa ne batem si delea lor.

Si acuma unul dintre ei tot intra pe mine pe facebook si tot ai zice ca ami era mai bine cu el, ca cu astia ajung sa ma droghez, si o facut o conferinta pe facebook si la bagat pe varuso si pe un prieten ca nu-i plac tradatori si ca daca vin in iernut o sa ma bata.

ce sa fac, un sfat?

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

În primul rând, nu te duce acolo. Evită-i. Șterge-i de pe fb, dă-le bloc pe telefon.
Eventual, dacă nu se potolesc, spune-le că anunți poliția sau te duci la mamele lor de copii tâmpiți.

Bătaia nu e o soluție. Încearcă să o rezolvi cu vorba bună. Dacă sunt prea proști să priceapă vorba bună și tot vor să te bată, să știi că nu mori din asta. Apoi or să se liniștească.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta, ai primit raspunsuri pe acolo.

| NumaiIdioti a răspuns:

Iti place sa repeti aceeasi intrebare la infinit. Daca ala la 13 ani te ameninta pe tine, atunci iti doresc bataie placuta balalaule

| trixiiie a răspuns (pentru NumaiIdioti):

Privitor la numele NumaiIdioți, te incluzi automat și pe tine?
Sau e nevoie să te includ eu?