| browneyes99 a întrebat:

am o mare problema, si nu stiu cum sa o rezolv. deci eu stau in banca cu o fata care duhneste a transpiratie amestecata cu tigari si miros de pisulica...stiu ca nu e frumos dar, e realitatea.asa si de fiecare data cand in miros duhoarea, nu stiu, parca imi piere tot cheful de scoala si ma enervez de imi vine sa ii dau cu ceva in cap. nu mai pot sa stau cu ea in banca. ce as putea sa fac? avand in vedere ca doamna invatatoare nu o sa ma mute in veci, si nici pe ea! help me! nu mai suport mirosul ala! e groaznic! nu stiu cum sa ii spun! idei?

3 răspunsuri:
| INeverStopLoving a răspuns:

Eu zic ca esti destul de mare sa rezolvi problema asta singura, fara ajutorul mamicii si mai stiu eu pe cine. Spune-i colegei tale de banca intr-un mod subtil ca trebuie sa se ingrijeaza de infatisarea ei, fara ca sa o jignesti. Sunt multe modalitati prin care ii poti transmite celui de langa tine ca ii ceva neinregula cu el.winking Discutand cu ea poate afli si motivul pentru care nu are grija de ea. In toate exista un motiv. Discutand cu ea si afland anumite chestii personale despre ea poti sa o ajuti si sa ii dai sfaturi ca sa se indrepte. Good luck cu colega ta :*

| Lexus28 a răspuns:

Spune-i intai si mamei tale ca ai aceasta problema, si cel mai important mentioneaza-i ca nu mai poti sa inveti din cauza asta. Apoi roag-o sa vina la scoala cu tine si sa ii explic ca de la om mare la om mare doamnei tale invatatoare. Mama ta va stii cum sa puna problema si probabil se va rezolva in curand. Da? Vorbeste cu mama ta.

| iuliana9258 a răspuns:

In locul tau i`as spune direct in fata! dar pe un ton calm sa inteleaga