| Valenziana a întrebat:

Am o problema
Am observat in ultimul timp ca dupa o vreme nu mai am subiecte de discutie cu oamenii, fie ei prieteni mai vechi sau recent cunoscuti. Pur si simplu, nu stiu de ce, nu stiu ce sa mai spun si sa mai vorbesc.
Ce sa fac in legatura cu asta?
Multumesc pentru raspunsuri

2 răspunsuri:
| Chihaialexs a răspuns:

Pai in primul rand poti sa astepti sa te mai intrebe el/ea ceva. Daca nu si vezi ca esti cam suparat incearca sa-l consolezi (dau un exemplu). Daca nu v-ati mai vazut de ceva timp intreaba-l ce mai face el sau familia lui (Nu este recomandat sa intrebi de familie daca a murit cineva recent). Daca asta nu merge incearca sa il intrebi,, cmf'' sa,, cf'' sau vrei sa discutam in legatura cu cv si dai un subiect sau sa joci joculete distractive prin chat (stiu cam ciudat). Poti vorbi si la telefon sau pe camera (daca esti rusinos nu iti recomand) dar o alta solitie ar fi sa faci un grup (acu vorbind de Fcebook) si sa iti inviti mai ulti prieteni.

Acum cand iesi afara:
Pai sugereaza sa mergeti undeva sau mai simplu asteapta sa inceapa ei sa povesteasca ceva sau lucruri de genul si apoi zi si tu ceva (dar nu anost te faci de ras)
Cel mai simplu ar fi sa-ti povestesti chestii amuzante din trecut asta apropie foarte mult oamenii sau sa jucati jocuri ale copilariei!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Valenziana explică (pentru Chihaialexs):

Salut.
Sunt fata laughing si ideea este ca nu sunt genul care sa fie haioasa, sa faca oamenii sa rada, sa faca glume bune... cand incerc nu imi iese, iar din fire nu sunt asa.
Iti multumesc pentru raspuns happy