| HappyCandy a întrebat:

In ultimul timp nu gasesc teme de discutie cu toti oamenii, parca vreau sa vorbesc dar pur si simplu nu stiu despre ce. caare credeti ca e motivul si cum sa schimb asta

Răspuns Câştigător
| Psychic a răspuns:

Buna Candy! Asta inseamna ca nu esti sigur pe tine si ti-e frica sa nu spui o prostie.Nu conteaza, chiar daca gresesti, nu e nici un capat de lume! Eventual cauta mai intai un subiect, te informezi pe net sau la niste adulti si dupa aia vorbesti despre acel subiect.Asfel capeti experienta si in vorbit.Iti va fi mai usor.Bafta!

2 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Poate nu ti-ai gasit oamenii potriviti.eu de exemplu nu pot sa spun nimic atunci cand un om vorbeste prea repede.pur si simplu ma enerveaza pentru ca eu sunt obisnuit sa conduc o discutie si decat sa stau sa ascult mai bine plec.si oricine ti-ar zice "gaseste hobby-uri comune, pasiuni etc" vorbeste cacaturi.cei mai buni prieteni ai mei sunt cei cu care ma contrazic la orice ora. daca nu e chimia intre prieteni, nu prea vad nicio solutie la problema ta.

| Newbye a răspuns:

Pai ar trebui sa vezi care sunt chestiile ce le ai in comun cu persoana cu, care vrei sa vorbesti si sa atingi subiecte care ei i se par interesante happy.