| Crinutsa_7361 a întrebat:

am o problema, nu e cam complicata, dar nu stiu cum sa ies din situatie. Deci m-am intilnit cu un baiat de virsta mea. In timp ce ne intilneam, eu cu el eram cam severa, uneori i-l cam deranja asta, si mi-a scris un sms unde a scris ca nu poate sa fie in asa relatii, eu i-am scris ca nici o problema, eram indiferenta de el, si nu-mi pasa deloc ce face. Apoi peste o perioada de timp mi-a propus sa iesim, si-a cerut scuze, s. a. m. d., scuzele au fost acceptate, dar sa ne intalnim mai departe am refuzat! Acum iarasi sunt vreo 2 saptamini decind in fiecare zi imi propune sa ies, si nu vreau. Ce pot face ca sa nu-mi mai propuna? ma satura deja, e cam copil la minte, si nu e pe placu meu, mereu il refuz insa continua sa-mi propuna mai departe.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu cred ca te deranjeaza propunerea in sine, cred ca te deranjeaza persoana de la care vine propunerea. Ii spui omului ca nu te atrage in niciun fel. Sunt sigur ca o sa inceteze!

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Păi cu cât îl vei refuza mai mult, cu atât el va continua să-ți propună mai multe ieșiri. Va crede că face bine dacă însistă să te scoată undeva. Comunicarea e cheia. Trebuie să îl iei deoparte și să-i explici clar că nu vei vrea deloc să ieși cu el, nu este de nasul tău și nu îl placi. Că îți pare rău, dar trebuie să te lase în pace. Spune-i că nu este genul tău, nu vă potriviți și nu veți avea o relație durabilă în felul ăsta.
Așteaptă cam o săptămână. Dacă nici atunci nu te va lăsa în pace, vorbește cu părinții tăi și prezintă-le situația. Ei ar putea să discute cu el și să-i explice cum stă treaba. Atunci sigur va înțelege.

| Rallu_8961 a răspuns:

Accepta sa iesi cu el si explica`i ca nu esti prea atrasa de el poate asa va intelege!

succes!

Răspuns utilizator avertizat
| JokerCard a răspuns:

Nai cei face.asta e jocu urat al dragostei care incepe sa se aseze pe capu lui saracau. dacai acorzi un pic de timp el viseaza mult prea departe, dacal refuzi e ...nu trebuia sa iesi deloc cu el si era mai bine pentru amandoi.