| TwiX0r a întrebat:

Salut, am o "problema", sunt prea rusinos/timid, nu ma duc sa ma bag in seama cu cei pe care nu ii cunosc si stau mai "retras"( mai ales cand vine vorba de fete ), pe mess si pe retelele de socializare nu am probleme, vorbesc despre orice, dar cand sunt cu o fata "face to face" am emotii si parca nu sunt asa sigur pe mine...Niste sfaturi?happy

Răspuns Câştigător
| XVCDG a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema frate am 15 ani si cam pe la 13 ani nu puteam da ochi cu vreo fata.Era putin mai plint decat ceilalti copi de varsta mea si toti ma batjocoreau in toate felulire si se luau de mine din orice motiv doar prin faptul ca eram mai gras decat ei si acest lucru m-a durut si am suferit, tot timpul era cu capul plecat, ma simteam ca ultimul gunoi.Pana cand mi s-a pus pe felia si m-am apucat de un sport(karate). Dupa 2 ani i-am luat pe toti la omor unul cate unul si am devenit cel mai respectat tip, bine inteles ca acest lucru a riticat mult increderea personala prin faptul ca nu mai aratam ca un butoi ci ca un om facut.Acum nu mai am probleme cu fetele vorbesc orice i-mi trece prin cap.Deci te sfatuisc sa faci un sport sau sa mergi la sala pentru ati recapata increderea in tine si ca lumea sa te te aprecieze la nivelul de care dai dovada.

3 răspunsuri:
| AyLLin a răspuns:

Mai intai trebuie sa-ti construiesti increderea in tine, iti faci curaj, si incerci sa elimini problema cu timiditate.important este sa iti spui ca nu se va intampla nimic.fii cat mai optimist cu putinta.mult succes.

| WTF21 a răspuns:

Relaxe.

| TwiX0r explică:

Mentionez ca am 15 ani happy