| alyn_8937 a întrebat:

am si eu o intrebare. :d daca am ramas cu situatia neincheiata la 9 materii din cauza absentelor mai trec clasa? pentru ca doamna diriginta mi-a zis ca trebuie sa merg in august sa ma incheie la toate materiile si clar trebuie sa raspund deci sunt confuz... ma puteti ajuta. va rog

4 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Nu sunt sanse extraordinar de mari sa treci. Depinde totusi de bunavointa profesorilor - cam nasol daca te-ai pus rau cu vreunul, dar depinde in aceeasi masura si de ambitia ta!
Sfatul meu este ca pe viitor sa nu mai lipsesti atata ca nu iti faci decat tie rau. Crede-ma, conteaza; iar daca acum faci prostii, mai tarziu, cand te vei gandi la facultate, o sa incepi sa iti dai singur palme. Parerea mea, nimic mai mult... Mult noroc! Sper sa o scoti la capat.

| Matt24 a răspuns:

Daca nu le inchei pe toate in august esti repetent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situatiile neincheiate de obicei daca sunt pe primul semestru, trebuie incheiate in al 2 lea, daca ramai cu ele neincheiate pe al 2 lea, si de obicei ramai la 3, te lasa repetent, tinand cont ca te-a chemat la vara, s-ar putea sa ai o sansa, dar e putin probabil sa reusesti sa treci la 9 materii in perioada aceea de situatii neincheiate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar diriginta ta îți poate spune asta.