| dianaaaaaaa06 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema...Mie si prietenei mele cele mai buna, Denisa, ne place de acelasi baiat...pana acum nimic nu pare rau...insa, ei doi se plac unul pe celalalt, fara sa.si dea seama, iar eu incerc sa.i fac sa stea impreuna, chiar daca pe mine o sa ma doara chestia asta...Stiu cat de important este baiatul acela pt Denisa, si stiu cat de importanta este ea pt el si in fiecare seara vorbesc cu ambii si vad cum se plang ca nu o sa fie niciodata impreuna... Eu le trimit screanshot.uri la ambii cand spun ca se iubesc, dar ei nu vor sa creada...Aniway..cum fac sa o incurajez pe Denisa sa.i spuna in fata ce simte pt el, iar pe el sa.i spuna in fata ce simte pt ea? Eu nu mai contez... oricum sunt mai mica decat el si nu as avea nici o sansa...Dau funda =*

5 răspunsuri:
| GreierasPitic a răspuns:

Eu zic asa: daca vreti sa vorbiti pe facebook despre acest subiect, fa un grup cu tine si cei doi si jucati adevar sau provocare, dupa cateva provocari puse sau adevaruri, incearca sa ii pui unuia dintre ei care este mai indraznet provocarea de a-si marturisi sentimentele pentru celalat, dar sa fie sincer, astfel incat si celalat isi va marturisi sentimentele si vor fi impreuna. Daca vrei sa afle ca se iubesc face to face, iesiti prin oras, la un suc, nu am idee, si fa ce poti ca sa ii apropii. Mult succes, te compatimesc cu acest placut, deoarece si eu am placut un baiat pe care il placea o prietena, insa a aplicat ea aceasta metoda si a functionat. Te pup!

| Adry05 a răspuns:

Daca sunt prostanaci si nu-s in stare nici cu screenshoturile sa-si recunoasca sentimentele deja nu mai e treaba ta aici. Tu ti-ai facut datoria, ba chiar un gest onorabil, dar deja nu mai tine de tine. LAsa-i sa bata pasul pe loc pana le vine mintea la cap.

| MeForeverAlone a răspuns:

Diana, în primul rând chiar îmi pare foarte rău pentru că ai ajuns în triunghiul ăsta. Două fete plac același băiat. O singură întrebare: prietena ta știe că și tu îl placi pe băiatul acela?
Pentru că dacă e așa, poate acesta e motivul pentru care nu vrea să fie cu el. Nu știu, zic și eu. Dacă chiar vrei să îi ajuți și bănuielile mele sunt corecte, atunci spune-i prietenei tale că îți place de un alt băiat și inventează și tu ceva, că l-ai întâlnit pe net sau mai știu eu ce. Dacă nu e cum spun eu, ai putea să-i faci să se întâlnească. Adică îi spui ei că vrei să vă întâlniți într-un loc anume, lui la fel și poate așa o să vorbească. Oricum, sfatul meu: încearcă să te scoți singură din situația asta. O să fii rănită mult, Diana. Știi, cineva spunea,, Oare dacă suferim atât pentru persoana greșită, cât de mult o vom iubii pe cea adevărată?
Oricum, baftă Diana!

| R0R0 a răspuns:

Ei trebuie sa faca asta, daca simt cu adevarat ceva unul pentru celalalt. Tu ai facut tot ce ai putut.

| danutzu96 a răspuns:

1. Va rog sa postati si varsta voastra pentru astfel de intrebari, conteaza mult sa stim asta in acordarea sfatului corect!
2. Lasa totul de la sine, este cel mai bine!