| anonim_4396 a întrebat:

Salut am un catelus si stau la bloc.are doare doua luni si ceva dar deja este dezvoltata merge in lesa dar o scot o data pe zi afara.problema este ca nu stiu cum sa o invat sa isi faca nevoile afara.si cand o scot nu face.o sugestie ceva.

3 răspunsuri:
| dream36 a răspuns:

Trebuie sa o lasi mai mult pe afara pentru ca trebuie sa stie sa-si faca nevoile afara.

| Ioana_Natalia_1995 a răspuns:

Poi, dacă o scoți numai odată pe zi, normal că nu e învățată, e ca și cum ți-ar zice un profesor odată o propoziție și tu să nu o înțelegi,
Ideea principal e să o ții mai mult pe afară, se va învăța ea, du-o prima să-și facă nevoiile afară și va fi obligate să șe facă acolo. Încetu cu încetu se mărește. Pricepi ce vreau să-ți comunic?

| anonim_4396 explică (pentru Ioana_Natalia_1995):

Daca o tin prea mult o sa raceasca