| pink13 a întrebat:

Buna TPUhappyam un catelus de doua luni si vreau sa stiu daca am voie sa-i fac baie pentru ca, cred ca are un puricelhappysi de la ce varsta pot sa-l scot afara si sa-l pun in lesathinking mersi:*fundicoiwave

Răspuns Câştigător
| Bianca_2202 a răspuns:

Buna...Baie poti sa ii faci fara probleme.Dar daca are purici nu scapi de ei cu baite.Este la farmacie o solutie la 3.5 lei care se pune la 1 litru de apa.Al meu a patit la fel dar cu acea solutie nu mai are absolut nici unul.Iar despre scosul afara, de la 2 luni(cum are al tau)ar fi cel mai bine.Doar ca o sa ai putina bataie de cap cu el pentru ca nu prea vrea deoarece nu stie ce il asteapta.Sincera sa fiu,te-as sfatui sa nu il inveti la lesa ci mai bine liber pentru ca o sa fie nevoie sa fugi dupa el cu lesa cand va fi mai mare.Mie imi pare rau ca nu l-am invatat pe al meu fara lesa, iar daca ii dau drumul liber, fuge tot cartierul si e nevoie sa mi-l aduca veciniilaughing... Sper sa te fi ajutat:*

5 răspunsuri:
| pink13 explică:

Rosse asa tarziu? la un an?laughing

| Rossey a răspuns:

Poti sa-i faci baie linistita.Iar in lesa il poti pune de la cel putin 1 an.Iar afara la plimbare cam tot de la 1 an.

| MihaelaDart a răspuns:

Intreaba la veterinar ce solutie antipurici sau zgarda, sa-i aplici catelului tau, pentru ca fiind atat de mic, posibil sa exista cateva reguli pentru asta. De ex la pisica de 2 luni nu ai voie sa-i pui zgarda antipurici, abia la varsta de 5-6 luni. Apa nu omoara pe domnii puricei, asa ca degeaba, ca nu-i ineci. Cu scosul afara, oricand, desi Rossi cred ca habar nu are de spune abia dupa 1 an laughing.

| Bianca_2202 a răspuns:

Am uitat sa iti spun...Desi mersi pentru fundita:*:*:*. Zgarda anti-purici nu prea isi are folosul.Eu i-am luat la al meu una de 18 lei(cam asa)si doar mirosea a menta, nimic mai mult si nici nu indepartau purecii.bybye:*:*:*

| BrownyBrown55 a răspuns:

Pai, poti sa ii faci baie, dar puricii nu dispar, te sfatuiesc din experienta, ia-i o zgarda anti-purici, si atunci mor toti, apropo il poti scoate afara dar cu mare grija, fundita?