| cristi814 a întrebat:

Salut, anul acesta am trecut a 8-a si vreau sa ma gandesc din timp la ce optiuni de liceu am, prima ar fi Scoala Centrala la filologie, a doua ar fi Cantemir Voda tot filologie, care dintre aceste 2 licee ar fi mai bun? M-as mai putea duce la mate info, dar acolo am doar Scoala Centrala, e singura cu medie sub 9 si peste 8.30

Răspuns Câştigător
| SilviuStelian a răspuns:

Depinde si te capacitatea ta si de ceea ce iti doresti sa urmezi. Daca o luam logic intre filologie si mate-info, multi aleg filologie deoarece este mai mult de tocit si vor sa fuga de mate-info unde faci chimie, fizica si in special matematica. Vad ca ai enumerat mai sus 2 licee, nu le cunosc personal dar sfatul meu este sa te duci la filologie in liceul in care crezi tu ca ti se potriveste. Daca iti place foarte mult si te descurci pe matematica, fizica, chimie. du-te la mate-info, dar nu cred ca adori aceste materii.

1 răspuns:
| Petrovic a răspuns:

Cantemir-Vodă, București nu are profil de Filologie.