| Kapone777 a întrebat:

Salut..as dori si eu niste statusuri de tristete si singuratate de baieti dar vreau ceva mai special.Dau Funda...

Răspuns Câştigător
| valentinacojocaru1234567890 a răspuns:

1.Fericirea este o stare mentală de bine, fiind caracterizată de emoții pozitive sau plăcute, de la mulțumire la bucurie intensă. Diferite abordări biologice, psihologice, religioase și filozofice s-au străduit să definească fericirea și să identifice sursele sale. Diverse grupuri de cercetare, inclusiv psihologia pozitivă, au făcut eforturi pentru a aplica o metodă științifică de a răspunde la întrebări despre ceea ce este „fericirea" și cum am putea-o atinge. Filozofii și gânditorii religioși de multe ori definesc fericirea în termeni de a trăi o viață bună sau înfloritoare, mai degrabă decât pur și simplu ca o emoție. Fericirea socratică este viața în conformitate cu etica și nu e neapărat însoțită de emoții pozitive. Fericirea este „starea de mulțumire sufletească intensă și deplină". Fiind o stare sufletească profundă are și o arie de exprimare extinsă.
2.Chiar dacă mi-ai lăsat doar lacrimi doar ele au rămas sa-mi poarte de urat. Sau poate doar imaginea ta, o port cu mine-n gând oriunde ma duc. Spune-mi ce simți când cu ochii închiși îți apare în vis un înger ce plânge doar pentru tine cu sufletul trist.
3.Sunt genul de fata care se minte ca se simte bine, desi lacrimile curg siroaie.
4.Am început să cred şi să simt, că tristeţea este singurul sentiment pe care îl mai am, singurul cu, care mă mai hrănesc!
5.Fă-o geloasă, rupe-i inima, fă-o să plângă, nu o căuta, nu o privi, fă-te că nu îți pasă și că îți este indiferentă, dar când o vei vedea de mână cu altul, să taci!
6.
Lasă lumea sa zică ce vrea, n-o mai crede, ascultați inima, știi prea bine, numai ție ți-as da... jumătate din perna mea!
7.Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!
8. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!
9. Vreau sa iti spun ca NU tin la tine si VREAU sa ma lasi in pace, SA nu ma mai cauti si nu NE potrivim, ne DESPARTIM chiar acum. NICIODATA nu am tinut la tine nu TE IUBESC FOARTE MULT... acum citeste doar cuvintele cu litere mari.
10.Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate