| diana7906 a întrebat:

Buna happy Vreau si eu statusuri de singuratate. cele mai noi primesc fundita :d sau cele mai bune. sa atinga la suflet. sigh pot fi status. uri de singuratate. de tristete. Multumesc kiss! [Funditssa. restul` vot >big grin

10 răspunsuri:
| Forevăr a răspuns:

Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu…

as vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…

sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

status de tristete, nu mai cred povete… /status de tristete, gand de batranete…/ status plin de dor, ranile ma dor… /status plin de dor, iar nu esti amor…

iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…

azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

lacrimile spala o inima ce-i rana…

Zambete… Priviri desprinse din vise… Inca mai sper la cele promise… De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis.
De-o fi sa mor si nu o sa ne mai intalnim in groapa mea s-arunci un trandafir…. tarziu de tot cand tu ma vezi uita doi morti dintr-un mormant de vor striga……va plange atunci intregul cimitir…. iubirea mea….si micul trandafi
Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…

| An0niiim a răspuns:

* Se intamplaa` undeOri...sa simti k eshh a nimanui` ai vrea sa ceri un sfath` cuiva`, ai vrea...dar nu stii kui

* Si e normal sa fiu asa; ] cand de la cei dragi Auzeam in loc de sfaturi ''treaba ta ce faci : -J''

* Dar am vazut ca timpul trece : - J, nu sta sa-mi leg eu siretu [ - ( Nu sta sa iau in nou startu' daca n-am pornit cu dreptu' [; d ]

* Nu mai vreau sa privesc j nici sa ascult ce vor unii sa vad sau sa aud

* Sunt privita k o straina tot mai mult pe zi ce trece.Si nu`mi cere explictzii k oriqm n`ai intelege

* Nu mai e nimeni langa mine Nimeni sa ma-ntrebe " Mai pisoiule esti bine?!

* E genu' meu sa pun suflet in tot, Da' e gresit de tot

* Stia sa zambeasca. Chiar si atunci cand suferea!

* K lumea vne, pleaca nu` t` astepta k toti sa te`ntseleaga, sh tine aproape doar p` cei d` care chiar ceva t` leaga, traieste in prezent, in rest lasa viata s` mearga

* Stiu ca`i greu sa treci peste orice Nu spune "Nu se poate" Nu`ti ascunde lacrimile cand trebuie aratate

Fundaaa?:*puppy dog eyes Sper ca te-am ajutaat

| Biaaancaaaaaa a răspuns:

''Nu sunt aici pentru tine,nu sunt aici pentru cineva,sunt doar pentru mine,ma odihnesc in singuratatea mea...''. ''Avaible la tristete,la lacrimi si tacere.'' ''Maine va fi frumos,va fi mult mai bine,azi...e doar azi.'' ''Petalele care cad nu se mai lipesc,inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.'' Mie imi plac astea foarte mult! Sper sa-ti placa si tie! Si nu mai fii trista, nu merita!

| LimonadaXd a răspuns:

Baietik`.true`. te-am pierdut. da mai gasesc inca 1000 cu aceeash moaca`!
Aud pasi`. e doar imaginatzia mea`! Aud voci`. e sigur vocea ta`! Ma uit in oglinda. Te vad pe tine`! Dispari vere. am trecut la alt nivel`!
Am mintsit`! Si ce`?batting eyelashes O minciuna in lumea mea. face cat 1000 in a ta`!
Fha'. Intoarcete la mine daca' mai vrei futai`!
Au fost cele mai frumoasa clipe din viata` mea`! Ce noroc am ca am skpat #:-s
Sunt prea dulce ca sa fiu Light`! Sunt prea acra ca sa fiu Fresh`! Da sunt mult prea buna pentru tine`! imi trebuie cineva pe masura`!
Ai vrea sa o mai tsi de mana`! Sa o Privesti in ochi`! In ochii ei frumosi de fata rea`!
Daca maine n'ah mai fii`! Sincer`! Bro`. pe tine nu te-as mai iubii`!:X

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| LexuDeea a răspuns:

Incep sa vad ce n-am vazut. Incep sa cred ca te-am pierdut! Te chem incet, spre nicaieri. Te chem spre visele de ieri.
In inima mea, iubirea sa moara, mancata de carii in ritm de vioara. Sa planga, sa urle in bezna muradara…
Daca pozele ar vorbi … Amintirile ar fi vii. Am stii iar ce gandeam ce gandeam cand eram copii. Probabil poza ta din rama ti-ar soptii : "Stii, nu esti ce-mi doaream sa fii!".
Nu imi pasa ca ma sting usor asteptand … nisip purtat de vant…doar lacrimi mi-ai lasat … si un suflet pierdut … sa-mi tina de urat.

| analala a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| camicami17 a răspuns:

E timid e greu sa-ti spuna...el e soare tu esti luna mereu va vedeti dar nu stati niciodata impreuna.mereu cu lacrimi in ochi cand te vede plecand spune in gand oare cand o sa fi amea? cand?

In mintea lui esti numai tu nu stie ce sa facca, dar frefera sa taca pleaca.cand te supara mereu. ipare rau ca n-are tupeu.sa vorbeasca sa-ti spuna ca tine la tine.de asta tot pleaca de asta tot vine. daca nu tu atunci cine?//?

Ii e frica si crede ca daca o sa te intrebe o sal refuzi asa ca miscate repede intreaba-l pana nu o sa renunte la gandu ca la fel cum te iubeste el il iubesti si tu la fel. Povestea inimi povestea mea intr-un moment al vieti treci prin ea simti ca te indrogastesti, dar nu ai puterea sa-i spui ca o iubesti

| Yonutzz_Auras_1995 a răspuns:

Singuratatea este cel mai dur sentiment
dar cand te strange in brate te simti in siguranta sad