| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu statusuri emo,de tristete, de singuratate, cu droguri.ms:* funditahappy

Răspuns Câştigător
| dianaaaaax a răspuns:

Nu ştiu dacă sunt bune, dar le pun totuşi.

1.Ce laşi în urma ta? un cer de soare plin, o lacrimă în priviri şi`atât de multe amintiri.

2.8 litere, 2 cuvinte, 1 singur înţeles - Te Iubesc :*

3.Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, mă odihnesc în singurătatea mea...

4.Colorând zilele mi-am dat seama că am o pasiune pentru nuanţe: negru, mai închis, foarte închis

5.Noii 2 am făcut un legământ. Cât vom trăii pe pământ Nimeni să nu ne despartă...Niciodată niciodată ` love struck love struck

6. Împreună trecem peste tot.Că o prietenie trece şi prin foc!; x

7. » Zâmbeşte. De ce? Pentru că poţi! =D

8. Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!

9. Zeci de gesturi, mii de vorbe, orice ai face...rămâi în sufletul meu; x

10.Să nu-ţi fie teamă de duşmani! Ei pot doar ucide! Fie-ţi teamă de prieteni!

11.Nu mai sunt fetiţa pe care o ştiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

12.Am învăţat să iubesc tot ce era al meu, dar am putut să trăiesc şi fără ce nu aveam!

13. Încă am suflet de copil care refuză să crească, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proastă.

14.Sunt doar o fată cât se poate de obişnuită :X care nu are absolut nimic special, Are zile în care părul îi stă ca naiba, şi zile în care arată extraordinar :X

15.Sunt inofensivă, dar gândul meu e criminal!

16.Banii nu fac fericirea, o cumpără gata făcută.

17.Să taci când vorbesc eu! Nu`mi place să minţi atât timp cât mint şi eu`! Nu`mi place să îmi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![ w

18. Dintre toate minciunile tale "te Iubesc" era preferata mea! :X

19. Fericirea e un lucru pe care nu-l poţi atinge niciodată... dar în căutarea ei meriţi să alergi toata viaţa...

20.Pentru` miine eşti her0ină! =x dar nu mă omori! =]] că nu.s dependentă! =p

21. Zâmbeşte, mâine poate fi mai rău.

22.Fac ce vreau. Când vreau. Cum vreau. Şi ştiu că nu.ţi convine.

23.» Într-o lume în care toată lumea se gândeste la sine, e greu să spui cuiva „ gândeste-te la mine

24.A muri înseamnă, de fapt, a te muta într-o stea.

25.Viaţa o primim fără să o cerem şi ne este luată fără să fim întrebaţi.

26.Nothing compares to you

27. Just feel

28.• Nu sunt singură în ploaie şi vânt... Am cei mai buni prieteni de pe pământ. love struck love struck love struck

29.
» Alfabetul începe cu litera ‘a’, numărătoarea cu ‘1′, tristeţea începe cu o lacrimă, bucuria cu un zâmbet, iar fericirea mea începe cu tine…

30.xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)!

31.Ai fost fructul interzis din care am muşcat, acum fără tine totul e schimbat

32.Am tot sperat că răul ăsta va trece, dar afară e tot frig iar eu pe interior sunt tot mai rece!

33.Mi-ai dat o îmbrăţişare când aveam nevoie, mi-ai dat sfaturi chiar de n-am ascultat... Ai fost acolo când inima îmi plângea. Prietenia ta mi-a dat puterea care îmi lipsea, îţi mulţumesc că faci parte din viaţa mea! ♥

34.♥ Mi-ar plăcea să cred că nici n-ai existat!

35.Pentru cine m-a acuzat c-aş fi uitat de unde am plecat, mă faci să râd, niciodată n-ai ştiut de unde am început.

36.Ea e zâna minunată :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudată şi a avut succes fenomenal.

37. Nu pot să te`nlocuiesc. Ca tine nu mai găsesc.; x Nu vreau. Nici n-aş încerca.Să iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*

38. Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

39. Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :*

40.|| Ştii` că Viaţa` e ca zarul.`! se rostogoleşte.`! Cine e mai prost`. ăLa` se Pârleşte.` =x

41.Să curgă °Jack şi °Redd Bull până dimineaţăă`. Respeect pentru cei` cu poftăă de viaţăă`!

42.Mai ţii minte când visam şi desenam "I Love you" pe trotuar?

43. Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

44?"Bună" este un simplu cuvânt, dar aşa începe toată povestea.¦

45. Spuneai tuturor că asta mică-i totul pentru tine. Concluzia? Minţi mai bine ca oricine.oh go on

46.› Aş vrea să fiu motivul zâmbetului tău, nimic mai mult ^w^

47.{ Seara, pe malul mării }
El: Iubito, vezi steaua aia mare?
Ea: Da. Ce-i cu ea?!
El: Acea stea eşti tu.
Ea: Mda, frumos. Dar. nu mereu e noapte s-o poţi vedea!
{ Dimineaţa }
Ea: Vezi, nu mai este acea stea!
El: Păi cum să fie, dacă e aici, lângă mine?!? ♥

48.• ♥ Acceptă că din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.

49.• Pe mine nu mă aşteaptă nimeni, nicăieri, niciodată!

50.• Tac, am zis destul!

51.• M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.

52.• Dacă planul A a eşuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!

53.• Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o păpuşă barbie!

54.• Pot să zâmbesc si să sufăr! Viaţa m-a făcut să nu arăt nimic din ce simt, pentru că se va găsi cineva care să îşi bată joc.

55.• Aşteaptă-te la orice de la oricine. Până şi diavolul a fost un înger.

56. Fă-i să se întrebe de ce încă zâmbeşti. Pentru că tu poţi şi printre lacrimi ♥

57.• Da, zâmbeşti, iubeşti. Viaţa o trăieşti la maxim că doar în viaţa asta o singură dată eşti.

58.• Mă vei putea înţelege doar atunci când vei gândi ca mine.

59.• Ştii cum e lumea. Azi e cu tine. Şi mâine îţi vrea răul. Da lasă.

60.• Mâncăm, cântăm, visăm, dansăm. Un whisky, o bere şi-apoi vomităm!

61.• Deşi am trecut prin multe, suntem încă împreună, căci nu poţi să cazi când ţii pe cineva de mână!

62.• Nimeni n-o să ne oprească, atâta timp cât incercăm, avem mereu o şansă. Nu-ţi fie frică, lasă visele să se împlinească. ♥

63.• Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile, şi să ţii totul în tine pentru că ţi-ai pierdut încrederea în toţi.

64.• Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine.

65.• Să iert? Poate! Să uit? Niciodată!

66.• Ai încredere în mine! Oricâţi băieţi ar fi în jurul meu, nici unul nu-i ca tine.;;]

67.• Ştie când să râdă, ştie când să fie supărată, ştie când în ochii tăi să fie cea mai importantă fată! ♥

68.Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca! Ia şi trecutu’ şi căraţi-vă naibii amândoi!

69.Mi-am băgat ****`n vorbe şi totul era perfect. Greşit sau negreşit, nu mă schimb! Promit.

70.-Am învăţat că durează ani să câştigi încredere şi doar câteva secunde să o pierzi.

71.-Îmi va fi dor, îmi va fi rece, dar timpul nu vindecă... ci doar va trece.

72.Şi îmi aprind o ţigară că poate aşa n-o să mai doară.

73.; x Îţi place cum te privesc; x Îţi place când îţi zâmbesc; x

74.• Şi o pisică devine tigroaică dacă trăieşte în junglă •

75.• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • Aş renunţa la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

76.• Din cauza ta sunt fericita!love struck

77.• mi-aş dori să mai fiu fetiţă mică • Pentru k juliturile din genunchi se vindecă mai repede decât inimile frânte.

78.10 vieti de'aş sta cu tine tot ar fi puţinelove struck

79.[love struck] Orice s`ar întâmpla el p mine` mă iubeşte`[love struck]. Eu sunt fetiţa lui. şi fără mine`nebuneşteeee` [love struck]

80. Fumatul ucide şi tot nu`i la puşcărie. rolling eyes

81. Absolut tot ce vreau!love struck

82.Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x

83.Ar trebui să înveţi să apreciezi ce ai lângă tine, Ar trebui să mă respecţi, ştii bine.Nu vreau să te oblig să stai lângă mine. Dar dacă tot o faci, fă-mă să mă simt bine!

84.♥ Vreau să zâmbesc, e dimineaţă love struck. Tre' să'mi păstrez pofta de viaţă love struck!

85.♥ Ezită să crezi că viaţa e tristă love struck! Sunt lucruri frumoase ce stau încă pe listă blushing

86.•Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare.; x

87.• Sunt mică. Într-o lume mare. Da` nu mi`e frică d nimic!

88.• Şi dintr-o sută, e doar un suflet viu care m-ajută!

89.• Obişnuieşte-te cu faptul că nu vei avea ce îţi doreşti!

90.• Incă sunt acea persoană cu ochi nevinovaţi!

91.You're my favourite drog!

92.♥ Şi problema stă în felu` următor : Dă`mi aripi, k vreau să zbor! ♥

93.• Unii nu mă supσrt ●.Îi tratєz cu indifєrєnţă ●. Orice s' ar întâmpla ●.Voi zâmbi întσtdєauna ●.Şi nu mă vσi schimba ●

94.Îţi spun pentru a mia oară: fiecare zi cu tine este extraordinară!

95. #. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

955. Vreau ca tot ce iubesc să fie al meu`!:X nimeni să nu iubească pe cine iubesc eu!; x

96.• Chiar dacă lumea îţi dă impresia că ţi-au crescut aripi încearcă să rămâi cu picioarele pe pământ.

97.• Nu am lăsat pe nimeni să mă cunoască perfect.

98.• Hey, ai băgat vreodată de seamă că pe acea inimă e scris "fragilă"?♥

99.• Sunt geloasă, dar toţi oamenii care iubesc sunt geloşi! :*

100.• Sunt o copilă ciudată, ce vrea mereu să fie mereu îmbrăţişată! :* Sunt alese de mine.happy

| GoldEvil3 a răspuns (pentru dianaaaaax):

Nu,sunt chiar bune..multumesc frumoshappy

7 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| Attack619 a răspuns:

Poti cauta pe google...si ce naiba va plac la toti chestiile astea gotice? nu te supara dar sa fii emo cred ca e cea mai mare porcarie straight face

| Bianca101 a răspuns:

Tristetea sa zicem ca o inteleg, singuratatea la fel...dar drogurile? sa fim seriosi copile, termina cu prostiile!

| GoldEvil3 a răspuns (pentru Bianca101):

Nu ma droghez draga..doar ca am vazut niste statusuri ceva de genu..atata tot.