| anonim_4396 a întrebat:

Astazi s-a intamplat o chestie nasoala. Domnul nostru de desen vrea neaparat sa spunem materiei educatie plastica. Si astazi, cand era pe hol, noi tot strigam desen (spre el). Cand am avut ora cu el a spus ca va propune scaderea mediei la purtare etc. Chiar poate sa faca asta?

6 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Sunteți penibili

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate daca vrea, dar nu se oboseste. Atata timp cat nu dai cu spray paralizant in ochi la profesori, ca la scoala mea, nu o sa-ti scada nimeni nota la purtare. P.S: totusi, eu iti zic sa nu mai faci glume de genul cu niciun profesor. Asta daca nu vrei sa te ia la ochi, desigur.

| eckblume a răspuns:

Banuiesc ca proful tau e foarte ironic. Nu e motiv intemeiat pentru scaderea notei la purtare. Daca e usor de iritat, va recomand sa evitati glumele cand il vedeti. Se va razbuna printr-un 4 in catalog. Iti cam strica media nota aceea. Vorbiti cu diriginta/dirigintele despre problemele existente si se rezolva situatia (ar fi de preferat).

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Nu isi va bate capul cu scaderea notei la purtare, a zis asa doar ca sa bage teama in voi sa nu il mai strigati asa, ca sa scazi nota unui elev mai ales daca nu este dirigintele tau trebuie sa ai un motiv ce incalca regulamentul scolar, gandeste-te, ar fi penibil ca un profesor sa puna in discutie in consiliul scolar faptul ca vrea sa scada nota la purtare unor elevi care l-a strigat desen sau care spun desen in loc de educatie plastica. Dar pana la urma vrei 10 pe moca la o materie, nu-i asa? cel mai bine ar fi sa nu ii sariti in evidenta

| TheCrusader a răspuns:

Da. De la ce crezi ca vine numele 'purtare'.

| StefanGGXX a răspuns (pentru TheCrusader):

Pai da, dar gen am zis o singura data si de ce ar fi afectat de asa ceva?