| dragon3 a întrebat:

imi puteti spune cum se calculeaza media la purtare.
Pun aceasta intrebare deoarece astazi i-am spus doamnei de biologie "Buna seara"(era ora 6:10 seara)iar ea mi-a supus ca ea nu e nici mama,nici prietena, mici sora mea sa ii spun Buna seara si a spus ca va propune scaderea mediei la purtare.

Imi puteti spune daca media la purtare este influentata de un singur profesor?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Sa se duca sa-si faca un control la cap profesoara aia, iar daca ai un profesor diliu care vrea sa-ti scada nota la purtare si va propune asta, nu inseamna ca asa se va si intampla, trebuie sa fie mai multi profesori de acord, nu faci fiecare ce-i taie capul

8 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Desigur, nu stim decat varianta ta. Probabil a contat tonul tau, atitudinea ta, pentru ca nu pot sa cred ca te-ai dus sa-i ceri scuze pentru ceva ce nu ar fi deranjat-o in mod normal. Oricum, nu este un motiv pentru a fi scazuta nota la purtare. Mai ales daca esti un elev normal. Daca esti de obicei un mai zgomotos si enervant, atunci ar putea contribui si vorba ei la alte vorbe spuse deja despre tine de alti profesori.

| saynotoemo99 a răspuns:

Nu cred ca era serioasă, probabil a zis ca să nu o mai deranjezi, profesorii pot fi destul de ocupați... Oricum media la purtare se scade in majoritatea cazurilor cu acordul dirgintelui.

| dragon3 explică (pentru saynotoemo99):

Si diriginta mea e la fel e nebuna (ia scazut un punct la purtare unui copil ca a intarziat la ora si nu si-a cerut scuze cand a intrat in clasa)

| saynotoemo99 a răspuns (pentru dragon3):

Oricum in cazul tău nu are cum să iți scadă, deorece asta nu s-a intamplat in scoala. Crede-ma vei fi bine.

| blackandwhite2000 a răspuns:

Stai linistit ca nu iti scade media la purtare. Cum a zis si AlinKun roag-o sa faca un control( sa mearga pe la psihiatru).

| Theoneandonly99 a răspuns:

Media la purtare poate fi scazuta de catre un profesor.In cazul tau, profa de bio poate vorbi cu diriginta si intr-o sedinta cu toti profesorii se poate cere scaderea mediei la purtare a unui elev.Dar. sa stii, in cazul tau, nu iti poate scadea media.Cred ca profa ta a glumit, nu cred ca e chiar asa de tampota incat ptasta sa iti scada mdedia.Du-te maine, cere-i scuze si ai rezolvat.Eu am bagat fluierul profului de sport in veceu si nu mi-o facut nimic ...Btw succes la scoala!

| dragon3 explică (pentru Theoneandonly99):

I-am cerut deja scuze.nici nu a vrut sa auda de asa ceva

| Sansa a răspuns:

Ce superiori se cred profesorii astia si sunt doar niste oameni care ne omoara tot cheful de viata si ne baga in cap chestii nefolositoare. Ei ne invata de respect si nici nu saluta in incinta scolii.
De ce sa+ti scada nota pentru un ''Buna seara''? Daca as fi in locul tau as vorbi cu parintii si as face si scandal, wtf