| AndreiAnonim3 a întrebat:

Salut, când eram mic ma uitam la filme de groaza mai mereu și mna, din cauza asta, seara, nu pot sa stau în casa sau nici măcar sa dorm în camera mea, parca simt ca e o prezenta în casa sau ceva de genu, ce pot face sa scap de aceasta teama? Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Prin filmele de groaza vin demoni in sufletul oanenilor.Numai daca iti daruiesti sufletul si toata viata Mantuitorului Hristos si iti ceri iertare pentru toate pacatele inclusiv pentru vizionarea filmelor de groaza si crezi ca El te curateste prin sangele sau poti fi libera. Daca iti daruuest Lui viata El te infiaza si in calitate de copil al Lui au ai auroritate in lumea soirituala sa poruncesti demonilor de frica care au intrat in sufletul tau sa plece de la tine in Numele lui Iisus Hristos acolo unde ii trimite El si sa nu se mai intoarca.Te incurajez si sa citesti Noul Testament cu rugamintea catre Dumnezeu sa te ajute sa intelegi masajul Lui pentru tine, mai ales evangheliile unde Iisus elibereaza multi oameni de demoni.

6 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

De cât timp se întâmplă asta și e o chestie constantă? Ai avut ceva experiente paranormale pana acum?

| AndreiAnonim3 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Da, era la 5 dimineața și cineva mi-a batut în geamul de la ușa, usa s-a deschis singura, am auzit un lătrat de câine în casa și nu era nici un câine,

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns (pentru AndreiAnonim3):

Prea de tot sa fie exact cum zici tu, dar nu cred ca avem vânători de fantome în tara asta, din păcate laughing.

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns (pentru AndreiAnonim3):

Cel mai probabil e vorba de o coincidenta, stai linistit, numai sa nu fie vreun pericol vreun hot ca câine, ca e nașpa, contactează politia dacă e ceva serios, sa speram ca e doar o coincidenta sau ceva ce nu știi ca ai în casa care face toate lucrurile astea.

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Totul e în capul tău, din cauza filmelor de groaza ai dezvoltat teama asta. Nu exista nici o prezenta ireala, doar ceva real probabil, o persoana sau altceva de tipul asta, niște coincidente poate. Eu nu zic ca nu e posibil sa existe asa ceva dar e cam imposibil chiar sa existe. În fine doar ignora teama și dacă nu ai pățit nimic pana acum, înseamnă că totul e bine. Ai grija de tine, pa!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru UnrealGraphicsGamer0110011):

Să-mi trag palme laughing)) "Eu nu zic ca nu e posibil sa existe asa ceva dar e cam imposibil chiar sa existe". Ai zis ceva în genu... Poți sa te ascunzi da nu te poți ascunde rolling on the floor