| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna. Cand eram mica (10-11 ani) ma uitam la foarte multe filme de groaza singura. Aveam si un caietel unde imi notam toate filmele vazute si cand l-a gasit mama mi l-a aruncat. Ajunsesem usor obsedata. Insa acum, dupa mai bine de 10 ani, imi este teama sa dorm singura in casa si orice lucru ma sperie. Nu ma mai uit la filme de groaza de vreo 15 ani, dar mereu imi imaginez tot felul de chestii INVOLUNTAR. Cum as putea face sa trec peste si sa nu imi mai vina astfel de ganduri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să începi să te gândești la alte lucruriri. îți recomand să-ți găsești un hobby și sau să practici un sport. De asemenea socializează mai mult. în caz de o faci prea puțin. Trebuie să faci chestii care să-ți ofere încredere. totul e în capul tău și trebuie să-ți schimbi modul de gândire.

Răspuns Apreciat de Editori
| RoyalSovereign a răspuns:

Salutare,

Ai putea crea o atmosferã plãcutã în reședinţã, folosindu-te de muzicã, spre exemplu. Fiind concentratã la buna dispoziţie, nu ai mai acorda atâta atenţie acelor impresii. Eventual automotiveazã-te insistent cã ești doar tu prezentã și ce ai vãzut de-a lungul anilor au fost doar oameni mascaţi, efecte etc.

Nu mizez cã va funcţiona pe termen lung, dar poate se produce o schimbare cât de micã. Oricum, creierul e doar un videoproiector amãrât în ce privește aria imaginaţiei. Nu poate proiecta în realitate nimic, so there’s definitely nothing to worry about.

1 răspuns: