| Roxy_6425 a întrebat:

Cine imi spune niste statusuri despre vise, prieteni?

Răspuns Câştigător
| asy25 a răspuns:

Dca rupi firul unei prietenii apoi il legi laloc nodul ramane

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Cand te certi cu cel mai bun prieten parca iti cade cerul in ca si parca se zguduie pamantul

e greu daca nu ai prieteni pentru ca nu ai pe ce umar sa plangi cand te doare ceva

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.

Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva!

Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

.Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Prietenia dintre noi as vrea ca sa nu dispara,caci e un paradis frumos al anilor de scoala :*

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere,chiar daca scena a luat sfarsit.

.Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

. Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi, ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!

2 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Ai cam uitat ce trebuia,si iti aduci aminte de ce nu trebuie. Oricum asta e realitatea.

Pe cine ai langa tine acum, tu sa bagi de seama.Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult ineamna.

As vrea sa cred ca dupa moarte am locul meu acolo sus. Si inca vreau sa cred ca poate voi fi fericita indeajuns.

Dincolo de iluzii, raman doar cioburile unor vise terminate prematur.

But if I had you,that would be the only thing I'd ever need.

O să ne-amintim la o țigară de toate care au fost odinioară.

Aș vrea să am parte, măcar de o zi, în care chiar și fără bani, să am la cap prietenii

Cand vei fi ranit iti va da aripi sa zbori, fara sa ceara nimic o va face de nenumarate ori.

Îţi dau totul. Dar visele nu ţi le dau. Nu mi le poţi lua. Să visez e lumea mea

Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc ca am gasit-o prin atata lume.; x

Stii si tu, au trecut momentele.Doar eu si cu tine...Ia spune, iti mai aduci aminte?

Desi am trecut prin multe,suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.

Cand sunt ei langa mine,uit de tot si ma simt mai bine.

Nu sunt perfectă, dar de ce m'aş schimba când prietenii mă iubesc şi aşa?batting eyelashes

Nu mi-a ramas nici-o speranta, tu le-ai ars pe toate.Si cata dragoste ai ars, nu vei afla vreodata

Si n`am sa uit. Cu ea am fost mereu si mi-a fost aproape cand dadeam de greu! :*

Sa te certi cu prietenii din motive tampite.Sunt lucruri care dor...si totusi obisnuite! ♥

Amintirile vin... Si se duc in continuare!

Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman, inseama ca n-au fost

Poze rupte peste tot, amintirile iau foc, inima de-abia îi mai bate, a pierdut din nou jumătate!

| DayByDay a răspuns:

Culori: Viata nu e roz, e un fel de maro! batting eyelashes

Despre viata: -ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

Vise: Eu fac baloane de sapun. Baloane frumoase, ce plutesc in aer. Baloane care zboara pana la cer, intocmai ca visele mele. Si intocmai ca visele mele, se sparg si se risipesc.

Fiecare cuvant e o speranta in plus … fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez!

Discoteca e plina de baieti/fete, dar tu esti singura/singurul care ma face sa ma visez in Paradis

Sperante:

Cât timp respir, sper.